SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec T-Mobile Usług Bankowych, ich klienci przejdą do Alior Banku

T-Mobile Polska i Alior Bank zdecydowały się zakończyć współpracę w ramach marki T-Mobile Usługi Bankowe. Jej użytkownicy automatycznie staną się klientami Alior Banku.

Article

Z dotychczasowych kanałów obsługi T-Mobile Usługi Bankowe wszyscy klienci będą mogli korzystać do 28 listopada br. Potem ich rachunki zostaną przeniesione do systemu Alior Banku.

Wszyscy klienci oddziału T-Mobile Usługi Bankowe otrzymają listy lub wiadomości e-mail z informacją o zakończeniu współpracy Alior Banku i T-Mobile Polska wraz ze szczegółami związanymi z migracją produktów. W październiku w dotychczasowym systemie bankowości internetowej T-Mobile Usługi Bankowe klienci otrzymają szczegółową instrukcję pierwszego logowania do bankowości Alior Banku

T-Mobile Polska nie uzasadnia, dlaczego wycofuje się z tej oferty. - Chcemy przede wszystkim bardzo podziękować, klientom, którzy nam zaufali w ostatnich sześciu latach i korzystali z usług T-Mobile Usługi Bankowe. Koniec naszej współpracy nie oznacza zakończenia świadczenia usług bankowych dla klientów TMUB - zostawiamy ich w rękach naszych dotychczasowych partnerów w projekcie, gwarantując dostęp do wszystkich usług, z których dotychczas korzystali - mówi Piotr Bubak, dyrektor departamentu usług abonamentowych T-Mobile Polska.

W drugim kwartale br. T-Mobile Polska osiągnął wzrost przychodów o 3,4 proc. do 1,6 mld zł. Telekom miał 11,02 mln użytkowników (152 tys. więcej niż rok wcześniej), w tym 7,56 mln abonentów i 3,46 mln klientów ofert prepaidowych.

T-Mobile Usługi Bankowe przez sześć lat

Oferta T-Mobile Usługi Bankowe zadebiutowała wiosną 2014 roku, zastąpiła markę Alior Sync. Obejmują takie usługi z oferty Alior Banku jak rachunek oszczędnościowy, lokaty, pożyczki, karta kredytowa i przeniesienie kredytów z innych banków. Do usługi zachęcano brakiem opłat za założenie i prowadzenie konta, wydanie karty debetowej, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą oraz krajowe przelewy wykonywane przez internet.

Z oferty mogli skorzystać użytkownicy wszystkich sieci telefonicznych, a dodatkowe korzyści przygotowano dla klientów T-Mobile Polska.

W listopadzie ub.r. Alior Bank informował, że w trzecim kwartale z dwóch aplikacji mobilnych: jego podstawowej i T-Mobile Usług Bankowych korzystało 398 tys. użytkowników, o 60 proc. więcej niż rok wcześniej. W aplikacji wykonali prawie 11 mln transakcji.

W pierwszej połowie br. Alior Bank zanotował spadek wyniku odsetkowego oraz z opłat i prowizji, a jego wynik netto poszedł w dół z 248,3 do 513,4 mln zł. Aktywa Ruchu, który bank tymczasowo przejął na początku czerwca, zostały wycenione na 139,8 mln zł.

Orange i mBank wycofały wspólną ofertę

W kwietniu br. z rynku zniknęły Orange Finanse, wspólna oferta Orange Polska i mBanku. Użytkownicy serwisu otrzymają ofertę przejścia na główną platformę bankowości elektronicznej mBanku, a oferta zmieniła nazwę na Kompakt Finanse.

Orange Finanse funkcjonowały na rynku od jesieni 2014 roku. Na koniec 2018 roku korzystało z nich ponad 412 tys. użytkowników.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec T-Mobile Usług Bankowych, ich klienci przejdą do Alior Banku

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Nie wyszły telekomom współprace z bankami. Nawet Plus i Plus Bank, które mają tego samego właściciela nie błyszczą w tym. Szkoda marki Alior Sync, bo chociaż miał nowoczesną bankowość internetową. Dziś Alior Bank to skansen.
6 0
odpowiedź