SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile z niższymi przychodami i wyższą liczbą klientów w drugim kwartale 2021r.

Na koniec czerwca br. T-Mobile miał 11,29 mln klientów, o 269 tys. więcej niż w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Przychody operatora wyniosły 1,58 mld zł, co oznacza spadek o 2,3 proc.

Article

W drugim kwartale 2021 roku T-Mobile Polska wypracował przychody w wysokości 1,58 mld zł, co oznacza spadek o 2,3 proc. rok do roku. Jak jednak zaznaczono w komunikacie, "po wyłączeniu negatywnego efektu przesunięcia niskomarżowych przychodów z międzynarodowych usług tranzytowych do dedykowanych struktur w ramach Grupy DT", przychody wzrosłyby  organicznie o 1,2 proc. rok do roku.

W drugim kwartale 2021 r. T Mobile Polska odnotował wzrost EBITDA AL o 4,1 proc. w porównaniu do analogicznego kwartału ubiegłego roku, osiągając zysk EBITDA AL w wysokości 453 mln zł.

- Głównym źródłem naszego wzrostu są atrakcyjne oferty z największymi na rynku limitami danych, zawierające pakiety rozrywki oraz dostęp do Internetu FTTH. To podejście doskonale łączy się z naszą najlepszą na rynku siecią, w którą nieprzerwanie intensywnie inwestujemy m.in. poprzez dynamiczne rozwijanie zasięgu piątej generacji. Te dwa czynniki tworzą doskonałą kombinację – powiedział Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. - Naszą ambicją na 2021 r. jest zapewnienie stabilnego wzrostu EBITDA i osiągamy wyniki zgodne z tym założeniem - dodaje Maierhofer.

Rośnie liczba klientów T-Mobile

Na koniec drugiego kwartału baza klientów T Mobile wzrosła o 269 tys. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego i wyniosła 11,29 mln. Wzrosła baza klientów zarówno w segmencie abonamentowym, jak i przedpłaconym. W tym samym czasie rosła również liczba klientów FTTH. Średnia miesięczny współczynnik odejść (churn) w segmencie kontraktowym utrzymał się na poziomie 0,7 proc..

Na koniec drugiego kwartału liczba klientów korzystających w segmencie mniejszych firm z usługi dostępu do internetu bez limitu danych przekroczyła 300 tys.

Kolejne inwestycje T-Mobile na polskim rynku

W komunikacie T-Mobile informuje o pozyskaniu w pierwszym półroczu tego roku T  dużej liczby nowych kontraktów, m.in. na budowę sieci MPLS WAN dla Polskiej Spółki Gazownictwa oraz świadczenie konwergentnych usług telekomunikacyjnych dla Narodowego Banku Polskiego.

"W odpowiedzi na oczekiwany ciągły wzrost zapotrzebowania na usługi data center, T Mobile kontynuuje inwestycję w centrum danych Szlachecka 2, który umożliwi operatorowi dostarczanie swoim klientom kompleksowych technologii ICT oraz najlepszej jakości usług przetwarzania danych według najwyższych standardów bezpieczeństwa. W czerwcu zakończono kolejny ważny etap budowy tj. realizację stanu surowego zamkniętego, a prace przy inwestycji postępują zgodnie z harmonogramem" - informuje T-Mobile.

T-Mobile rozwija 5G

W drugim kwartale roku T-Mobile kontynuował projekt wyłączenia sieci 3G. "Zgodnie z przyjętym harmonogramem, w tym roku T Mobile stopniowo wyłącza technologię 3G w paśmie 2100 MHz, uruchamiając sieć LTE na zwolnionych częstotliwościach" - podano.

Spółka zaraportowała uruchamianie w całej Polsce średnio ponad 120 stacji 5G tygodniowo.

Dołącz do dyskusji: T-Mobile z niższymi przychodami i wyższą liczbą klientów w drugim kwartale 2021r.

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony
"T-Mobile rozwija 5G" - wstydu nie mają. Kłamią już jak Play. W T-Mobile nie ma 5G
odpowiedź