SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

T-Mobile z najszybszym internetem mobilnym w maju

Portal RFBenchmark.pl opublikował ranking prędkości internetu u operatorów komórkowych w maju 2019 roku. T-Mobile został liderem w kategorii średniej szybkości pobierania danych w sieci LTE. W pozostałych dwóch kategoriach (średnia szybkość wysyłania danych i najniższa wartość ping) pierwsze miejsce zajmuje Orange.

fot. Shutterstock.com Article

Majowy raport bazuje na liczbie 97 690 pomiarów przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji mobilnej RFBenchmark. To efekt m.in. nawiązania współpracy z dostawcami zewnętrznych aplikacji. Najczęściej wykorzystywaną technologią było 4G (88,58 proc. wszystkich pomiarów). Mniej niż zazwyczaj pomiarów wykonano dzięki 3G (11,26 proc.). Tylko 155 testów wykonano przy użyciu 2G, co przekłada się na 0,16 proc.

RFBenchmark zaznacza, że po raz kolejny w krótkim czasie nastąpiła zmiana lidera w kategorii średniej szybkości pobierania danych. Na miejscu Play znalazł się T-Mobile. To awans z trzeciego na 1. miejsce. Było to możliwe dzięki osiągnięciu przez T-Mobile Polska wyniku na poziomie 25,71 Mb/s. Play osiągnął średnią prędkość 25,43 Mb/s. Na 3. pozycji znalazł się Orange z wynikiem 24,32 Mb/s. Po raz kolejny na ostatniej pozycji jest Plus z wynikiem 21,73 Mb/s

Orange poprawił kwietniowy wynik w kategorii średniej szybkości wysyłania danych (11,71 Mb/s) i utrzymał 1. pozycję po raz kolejny z rzędu. Tuż za liderem uplasował się największy konkurent w tej kategorii, jakim jest drugi miesiąc z rzędu Play. Ten operator zdobył 2. miejsce dzięki rezultatowi 11,39 Mb/s. Trzecie miejsce należy do Plusa (10,53 Mb/s), a T-Mobile z wynikiem 10,31 Mb/s pozostała ostatnia pozycja.

Osobną kategorią w rankingu RFBenchmark jest wartość ping. Orange pozostał liderem osiągając 37,39 ms. Na 2. miejscu sklasyfikowano T-Mobile z wynikiem 38,99 ms. W maju br. 3. pozycję zdobył Play (42,11 ms). Notowanie zamyka Plus z dużo słabszym od pozostałej trójki wynikiem 44,98 ms.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile z najszybszym internetem mobilnym w maju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl