SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

T-Mobile znosi limit danych internetowych dla studentów. „Odpowiedź na apel wicepremiera Gowina”

T-Mobile zniósł limit danych internetowych dla studentów 30 polskich uczelni używających platform e-learningowych. Korzystanie z tych serwisów i aplikacji nie będzie zużywało pakietów internetowych na kontach użytkowników. Operator zapowiada rozszerzenie oferty, a w rozmowie z Wirtualnemedia.pl wyjaśnia, że obecne działanie to odpowiedź na apel Jarosława Gowina, wicepremiera oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile PolskaArticle

Rozwijająca się w Polsce pandemia koronawirusa zwiększyła znacząco korzystanie z nauczania przez internet, co jest związane z zamknięciem w naszym kraju szkół podstawowych, średnich oraz wyższych uczelni.

W T-Mobile bez limitu danych

Regularne korzystanie z platform e-learningowych powoduje m.in. szybkie wyczerpywanie przez użytkowników ich pakietów internetowych, które mają do dyspozycji w ramach abonamentu komórkowego.

W związku z tym kilka dni temu Jarosław Gowin, wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego zaapelował do operatorów komórkowych aby rozważyli możliwość wprowadzenia tzw. opcji „zero rating”, w ramach której korzystanie z konkretnych usług internetowych nie uszczupla pakietu danych posiadanych przez użytkownika.

Teraz T-Mobile Polska zapowiedział, że w jego sieci korzystanie z platform e-learningowych należących do ponad 30 uczelni wyższych w Polsce zostało objęte opcją „zero rating”, co oznacza, że korzystanie z tych platform nie zużywa pakietu danych użytkownika. Zgodnie z planem kolejne szkoły wyższe zostaną objęte tym rozwiązaniem wkrótce.

- W obecnych okolicznościach, gdy kontynuowanie nauki możliwie jest wyłącznie w sposób zdalny, mogliśmy zareagować tylko w jeden sposób - przyznał Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. - Zniesienie opłaty za dane przesłane podczas korzystania z platform e-learningowych uczelni gwarantuje studentom i doktorantom komfort korzystania i równy dostęp do wiedzy. Jednocześnie pragnę zapewnić, że podobne rozwiązanie jesteśmy w stanie zaproponować również na innych poziomach systemu edukacji.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/t-mobile-jestesmy-dla-ciebie-zdalnie-przygotowana-kampania-wideo-koronawirus #

T-Mobile podkreśla, że zdecydował o wprowadzeniu rozwiązania w najprostszej i najbardziej przyjaznej klientowi formie. Klienci nie muszą nic uruchamiać, zgłaszać, ani potwierdzać faktu bycia studentami, doktorantami lub pracownikami uczelni. Mechanizm został automatycznie włączony dla wszystkich.

W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Konrad Mróz z biura prasowego T-Mobile przyznaje, że obecna decyzja operatora jest bezpośrednią odpowiedzią na wcześniejszy apel wicepremiera Gowina. Na razie nie wiadomo czy i kiedy opcją „zero rating” w T-Mobile mogą zostać objęte także szkoły podstawowe i średnie. Jak się dowiedzieliśmy jest to uzależnione od wielu różnych czynników, m.in. od zainteresowania takim rozwiązaniem ze strony określonych instytucji państwowych oraz samych placówek oświatowych czy operatorów platform e-learningowych.

Kilka dni wcześniej T- Mobile wprowadził „zero-rating” dla uruchomionej przez Ministerstwo Cyfryzacji aplikacji „Kwarantanna domowa”. Dodatkowo klienci indywidualni T-Mobile mogą co weekend odbierać darmowe pakiety gigabajtów danych poprzez aplikację Mój T-Mobile. Z podobnych propozycji mogą skorzystać również klienci Heyah, ofert MIX, a także klienci biznesowi korzystający z  taryf z pakietami danych.

Inni operatorzy czekają

Do momentu opublikowania tego tekstu Play nie odpowiedział na pytania Wirtualnemedia.pl czy podobnie jak T-Mobile planuje wprowadzenie opcji „zero rating” związanej ze zdalnym nauczaniem.

Z kolei Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange poinformował nas że operator ten pozostaje obecnie przy wprowadzonej niedawno promocji mającej wesprzeć możliwość zdalnej nauki.

W ramach tej oferty uczniowie i ich rodzice, studenci, doktoranci oraz nauczyciele będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty Orange Flex za 1 zł miesięcznie przed 2 miesiące korzystania. Oznacza to, że mogą otrzymać nawet 200 GB na internet za 2 zł.

W ub.r. T-Mobile Polska zanotował spadek przychodów o 1,8 proc. do 6,385 mld zł oraz wzrost zysku EBITDA AL. o 0,9 proc. do 1,645 mld zł. Na koniec roku telekom miał 10,954 mln użytkowników, o 167 tys. więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: T-Mobile znosi limit danych internetowych dla studentów. „Odpowiedź na apel wicepremiera Gowina”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość54321
A uczniowie to co?
odpowiedź
User
Umm
Już od dawna "DUŻYM DRUKIEM" reklamowali że nie ma ograniczeń..................................
odpowiedź
User
Marcin
A uczniowie to co?
Uczen to nie student . .
odpowiedź