SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński, Jacek Kuroń, Lech Wałęsa w kampanii „Wybraliśmy wolność 4 czerwca 1989 roku”

Ruszyła druga edycja kampanii społecznej pod hasłem „Wybraliśmy wolność 4 czerwca 1989”. Jej twórcy chcą utrwalić ideę obchodów Święta Wolności, a pomóc w tym mają m.ni. Lech Wałęsa, Joanna Szczepkowska, Jacek Kuroń, Lech Kaczyński, Tadeusz Mazowiecki.

Article

Prowadzona kampania ma również zachęcić mieszkańców Warszawy do przypomnienia sobie historii i wydarzeń z 4 czerwca 1989 roku oraz do wspólnego świętowania.

Kampania „Wybraliśmy wolność“ przypomina uczestników i świadków tamtych wydarzeń i podkreśla, jak fundamentalne znaczenie dla historii Polski miało obalenie komunizmu w 1989 roku. Koncentruje się szczególnie na takich emocjach, jak wzruszenie, osiąganie niemożliwego i bezwarunkowa radość zwycięstwa. Motywem przewodnim prowadzonych działań jest znak uśmiechu.

By podkreślić fakt, że sukces wyborczy „Solidarności” w 1989 roku miał wiele twarzy, w kampanii wykorzystano m.in. archiwalne fotografie z kampanii wyborczej Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Są to zdjęcia m.in. Tadeusza Mazowieckiego, Lecha Wałęsy, Lecha Kaczyńskiego, Jacka Kuronia, Jana Olszewskiego, Bronisława Geremka, Joanny Szczepkowskiej.

W ramach działań „Wybraliśmy wolność” prowadzona jest również akcja „Uśmiechy wolności”: każdy, kto zechce podzielić się radością z wolności z innymi i prześle swoje zdjęcie, stworzy w sieci obywatelską galerię wolności.

Kampania obejmuje nośniki reklamy zewnętrznej oraz emisję spotu w kinach studyjnych w Warszawie i potrwa do 4 czerwca. Jej zwieńczeniem będzie piknik przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, w trakcie którego wystąpią m.in. T.Love, Natalia Przybysz, Wojciech Waglewski, Vienio, Piotr Zioła.

Za projekt odpowiada Dom Spotkań z Historią.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tadeusz Mazowiecki, Lech Kaczyński, Jacek Kuroń, Lech Wałęsa w kampanii „Wybraliśmy wolność 4 czerwca 1989 roku”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
centrysta
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela. Taka to "wonność". Znowu "oszołomy" miały rację.
10 11
odpowiedź
User
OLO
wielki Lechu, bohater największy. każdy inny, to kurdupel. pisiorstwo wzniesie go na wszelkie wyżyny.
8 9
odpowiedź
User
Ziut
Nie wiem po co do tej kampanii oprócz Joanny Szczepkowskiej dopisano jeszcze Lecha Wałęsę, Jacka Kuronia, Lecha Kaczyńskiego, Tadeusz Mazowieckiego. Przecież wszyscy wiedzą, że to bohaterska komediantka Szczepkowska obaliła z telewizyjnego okienka przebrzydły komunizm.
8 9
odpowiedź