SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

O. Rydzyk poinformował, że zaszczepił się na covid. „Słuchajmy uczciwych, mądrych lekarzy”

Sprawa pandemii bardzo kłóci Polaków - powiedział w sobotę w Toruniu o. Tadeusz Rydzyk, założyciel Radia Maryja. Dodał, że w jego ocenie powinno się dać "siłę argumentu, a nie argument siły". Przyznał, że sam zaszczepił się przeciw COVID-19 trzecią dawką, bo posłuchał lekarzy, którym ufa.

Article

Założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam, ojciec Tadeusz Rydzyk, wygłosił referat podczas sympozjum w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu pt. "Oblicza pandemii".

"Sprawa pandemii bardzo kłóci nas Polaków. Nosi maseczkę? Nie? (Wtedy - przyp.) zwyzywa, bije. Jak tak można? Dajmy argument prawdy. Siła argumentu, a nie argument siły, bo ja mam władzę - to ma być tak.

- To, że pandemia jest, to jest. To przecież widać, ludzie umierają - mówił o. Rydzyk.

 

Dodał, że sympozjum zorganizowane w szkole założonej przez ojców redemptorystów nie jest absolutnie po to, "żeby się komuś przeciwstawiać".

"Tylko po to, żeby rozmawiać, aby być bogatszym. Tak, żebyśmy jeszcze lepiej dla ludzi pracowali, służyli dla ojczyzny, dla Kościoła. My jesteśmy istotami myślącymi" - dodał.

O. Tadeusz Rydzyk zaszczepił się trzema dawkami na covid-19

Przyznał, że sam zaszczepił się przeciw COVID-19 już trzecią dawką. - Moi współbracia nie wszyscy się zaszczepili. Ja posłuchałem lekarzy. Po to jest medycyna. Słuchajmy uczciwych, mądrych lekarzy. Ja szukam mądrych. Nigdy mnie nie zawiedli, nigdy nie okłamali - dodał. Apelował jednak o to, aby nie dzielić Polaków w związku z tym, w jaki sposób podchodzą do pandemii czy szczepień.

Prof. dr hab. Andrzej Kochański, były konsultant krajowy w dziedzinie genetyki klinicznej, mówił o ochronie danych genetycznych w dobie pandemii.

Referat wygłosił w imieniu zespołu ekspertów ds. bioetycznych KEP.

"Zespół w 2016 r. zwracał uwagę na to, że w Polsce nie mamy ochrony genomu. Na razie nie mieliśmy i nie mamy ochrony genomu i danych genetycznych. Zespół stwierdzał, że ochrona genomu to w istocie nasze zobowiązanie wobec przyszłych pokoleń Polaków. Minęło sześć lat, a ze strony władz żadnej reakcji, ustawy jak nie ma, tak nie ma" - mówił prof. Kochański.

 

W sympozjum zorganizowanym przez AKSiM założonej przez o. Tadeusza Rydzyka wzięli udział m.in. dr Marek Sobolewski, statystyk z Politechniki Rzeszowskiej, a także doktorzy Włodzimierz Bodnar (pulmonolog, pediatra) i Zbigniew Martyka (internista, specjalista chorób zakaźnych), dr Paweł Basiukiewicz (kardiolog, internista), a także red. Jan Pospieszalski, ks. prof. Paweł Bortkiewicz i prawnik Łukasz Bernaciński, członek zarządu Instytutu Ordo Iuris.

 

W pierwszej połowie stycznia na profilu twitterowym Telewizji Trwam udostępniono apel do premiera Mateusza Morawieckiego, żeby nie wprowadzać obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi. Autorem apelu jest Centrum Życia i Rodziny, walczące m.in. z aborcją i eutanazją.

Sympozjum było relacjonowane w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Według badania Radio Track w ub.r. miało 1,5 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 1,4 proc. rok wcześniej.

Natomiast Telewizja Trwam w 2020 roku zanotowała 0,55 proc. udziału w rynku oglądalności, o 0,17 pkt. proc. więcej niż w 2019 roku (dane Nielsen Audience Measurement).

Dołącz do dyskusji: O. Rydzyk poinformował, że zaszczepił się na covid. „Słuchajmy uczciwych, mądrych lekarzy”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tomek_ef
To że się zaszczepił to (jednak mimo wszystko) dobrze.
Ale podejrzewam, że to iż powiedział o tym publicznie jest częścią jakiegoś dealu z PISem, typu "ja wam pomogę w walce z wirusem a wy mi puścicie jakiś miły przelew".
22 6
odpowiedź
User
Jutub
To proszę przestać szerzyć antyszczepionkowe treści! Hipokryzja rodem z Konfederacji
17 6
odpowiedź
User
Droga wolna
Jutub to idź się szczepić kilkoma dawkami broni ci ktoś
6 14
odpowiedź