SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tango Production sprzeciwia się dyskryminacji osób LGBT+ na planach reklam

Studio produkcyjne Tango Production w specjalnym oświadczeniu wyraża wsparcie dla osób LGBT+. - Tym samym apelujemy do całego środowiska filmowego i reklamowego by również zabrało jasne stanowisko w tej sprawie. Solidarność to nie tylko piękne słowo, to także działanie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Gosia Zatorska Trojanowska, CEO Tango Production.

Article

Tango Production wydało swoje oświadczenie na fali ostatnich wydarzeń związanych z zatrzymaniem i aresztem aktywistki Margot (która jest osobą niebinarną, czyli taką, która nie identyfikuje się z żadną płcią; formalnie ma na imię Michał). Od ostatniego weekendu w Polsce w różnych miastach odbyły się manifestacje poparcia dla Margot.

Tango staje w obronie osób LGBT+

Studio Tango w swoim oświadczeniu wydanym w mediach społecznościowych sprzeciwia się nagonce na osoby LGBT+. - Pełne agresji i nienawiści słowa dotyczące społeczności LGBT+, które padły kilka tygodni temu wciąż nie dają nam spokoju, a przecież padają nadal, po zakończeniu kampanii wyborczej. (..) Dlatego czujemy się w obowiązku powiedzieć głośno to, co wydawało się dotychczas oczywiste bez mówienia. NIE na naszych planach, NIE na naszych produkcjach, NIGDZIE, gdzie mamy możliwość przeciwdziałać i reagować, nie będzie przyzwolenia na nienawiść, pogardę i dyskryminację kogokolwiek - czytamy w poście.

#mowimyzasiebie #jestesmyzwami #werewithyou #humanrights #loveislove

Opublikowany przez Tango Production Wtorek, 11 sierpnia 2020

- Zdecydowaliśmy się na to oświadczenie i wydajemy je właśnie teraz bo nie możemy bezczynnie patrzeć na to co się dzieje. Tu pracujemy, z tysiącami wspaniałych ludzi i chcemy by czuli się bezpiecznie i pewnie w swoim i naszym kraju. Wolność i szacunek to są nasze wartości i nie można przechodzić obok udając, że nic złego się nie dzieje. A te wartości są zagrożone. Wszyscy musimy ich przestrzegać, dbać o nie i ich uczyć. Tym samym apelujemy do całego środowiska filmowego i reklamowego by również zabrało jasne stanowisko w tej sprawie. Solidarność to nie tylko piękne słowo, to także działanie - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Gosia Zatorska Trojanowska, CEO Tango Production.

Tango Production ma na koncie realizacje dla takich marek jak IKEA, McDonald's, Samsung, Mars czy LG. Studio realizuje projekty w Polsce i na rynkach zagranicznych.

W tym roku Polska spadła na ostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej w tegorocznym rankingu ILGA Europe, który mierzy poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tango Production sprzeciwia się dyskryminacji osób LGBT+ na planach reklam

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
abc
Nie rozumiem, o co chodzi. Jak wygląda dyskryminacja osób LGBT+ na planach reklam? Mogliby napisać konkretnie.
odpowiedź
User
Polak
mam problem, jak nazwać kogoś kto pobije działacza prolife. BAndyta czy BAndytka?
Zawsze używaj końcówek męskich, ponieważ są właściwe dla wszystkich płci. Używanie końcówek żeńskich to seksizm!
odpowiedź
User
Królowa Margot
Czy taki np. Michał aka Margot na planie zostanie ztrudniony parytetowo jako kobieta czy meżczyzna?
Czy też wprowadzimy wreszcie nowy parytet, pomiędzy osobami binarnymi i niebinarnymi, znoszący poprzednie przestarzałe parytety, aby wresztcie przywrocić długo wyczekiwaną sprawiedliwość w tym obszarze?
odpowiedź