SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Tanie linie kolejowe" - rewelacyjna oferta PKP

PKP Intercity uruchamia od 4 kwietnia 2005 roku nową kategorię pociągów - "Tanie linie kolejowe"

Będzie to sieć połączeń dziennych i nocnych, których głównym atutem ma być bezpieczeństwo i niska cena za przejazd. Po raz pierwszy w historii polskich kolei nad bezpieczeństwem pasażerów w pociągach nocnych będą stale czuwały, zespoły ochroniarzy z profesjonalnej agencji ochrony.

"Tanie linie kolejowe" odpowiadają na potrzeby sygnalizowane przez grupę mniej zamożnych klientów PKP Intercity, zainteresowanych korzystaniem z usług właśnie tego przewoźnika. Ludzie młodzi, studenci i uczniowie, a także emeryci i renciści - to właśnie oni najczęściej twierdzą, że w podróżach kolejowych najważniejsze znaczenie ma cena biletu oraz bezpieczeństwo przejazdu - poinfomowała PKP portal Wirtualnemedia.pl.

Pociągi nocne złożone z wagonów sypialnych, kuszetek, wagonów z miejscami do siedzenia oraz wagonu barowego, obsłużą kierunki północ - południe.

Pociągi dzienne będą uzupełnieniem oraz wydłużeniem tras - podstawowego segmentu usług przewoźnika - pociągów InterCity i Express.

W pierwszej fazie TLK zastąpią pociągi kategorii Nocny Express i InterRegion ujęte w aktualnym rozkładzie jazdy. Od 4 kwietnia w ramach TLK zostanie uruchomiony jeden nowy pociąg dzienny: Siedlce - Warszawa. Przewoźnik pracuje obecnie nad ostatecznym ustaleniem tras kolejnych pociągów, z których pierwsze mogą być uruchomione jeszcze przed wakacjami.


TLK będzie wozić pasażerów najtaniej w Polsce.

W trzynastu pociągach dziennych i dziesięciu nocnych ceny biletów skalkulowano w taki sposób, by preferowały pasażerów organizujących swoją podróż z wyprzedzeniem lub organizujących ją w porze nocnej.

TLK:
" Taryfa pośpieszna - zarówno w pociągach dziennych jak i w nocnych,
" Obniżka cen w pociągach nocnych:
- o 60 % obniżono cenę za miejsce do leżenia w kuszetce - z 50 zł na 20 zł,
- cenę za miejsce do spania w wagonie sypialnym obniżono o 10 zł,
" "Tani Bilet" - 27 zł. Dla osób planujących wcześniej swoje podróże przewoźnik przygotował  niskie ceny biletów. We wszystkich pociągach TLK, w wagonach z miejscami do siedzenia wyznaczono całoroczną pulę Tanich Biletów w cenie 27 zł wraz z miejscówką. Oznacza to, że za 27 zł można przejechać dowolnie długą trasę bezpośrednim pociągiem TLK (np. ze Szczecina do Lublina czy z Krakowa do Świnoujścia).
(Tani Bilet jest oferta opartą na tych samych zasadach co Super Bilet w pociągach IC i Ex)
" Miejscówka (za miejsce do siedzenia) we wszystkich pociągach TLK kosztuje tylko 3 złote,
" Wszystkie pociągi TLK - objęte rezerwacją miejsc.

Oprócz niskiej ceny TLK stawia na bezpieczeństwo podróżnych. Już teraz we wszystkich pociągach PKP Intercity prowadzona jest specjalna akcja, promująca telefoniczny numer 112, jako numer bezpieczeństwa przewozów.
Jednak szczególny nacisk przewoźnik kładzie na bezpieczeństwo podróży w relacjach nocnych.

Od 4 kwietnia w pociągach nocnych porządku i bezpieczeństwa podróżnych pilnować będą zespoły ochroniarzy z wynajętej przez PKP Intercity firmy ochroniarskiej, gwarantującej podjęcie interwencji na wszystkich odcinkach nocnych połączeń TLK. Wspólnie z policją prowadzone będą nocne akcje prewencyjne, mające zapewnić bezpieczeństwo podróżowania.

Załoga pociągów nocnych TLK będzie składała się z co najmniej 6 osób: 3-osobowej drużyny pokładowej, konduktora wagonu sypialnego oraz co najmniej 2 ochroniarzy.

Podobnie jak w tanich liniach lotniczych, "Tanie linie kolejowe" zrezygnowały z proponowania swoim klientom poczęstunku w wagonach. Catering będzie dostępny w wagonach barowych. W ten sam sposób zorganizowano podróż w kuszetkach. Jeśli podróżny zażyczy sobie indywidualnie pościel jednorazowego użytku, będzie mógł ją nabyć u obsługi pociągu za niewielką cenę. W pościel i pełną obsługę wyposażone będą natomiast - tak jak dotychczas - wagony sypialne. Tam jednak, podobnie jak w kuszetkach, nie będzie bezpłatnych poczęstunków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Tanie linie kolejowe" - rewelacyjna oferta PKP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl