SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"Taniec z gwiazdami" od września

TVN oficjalnie przedstawił wczoraj uczestników tanecznego show "Taniec z gwiazdami". Wystąpi m.in. Maria Wiktoria Wałęsówna i Kinga Rusin.

Czwarta edycja tanecznego show "Taniec z gwiazdami" nadawana będzie w TVN od 10 września, w każdą niedzielę o 20:05 i potrwa niemal 2 godziny.

W "Tańcu z gwiazdami" wystąpią: Maria Wiktoria Wałęsa  (zatańczy z Pawłem Godkiem), Kaja Paschalska  (Stefano Terrazzino), Magdalena Wójcik (Robert Rowiński), Kinga Rusin (Stefano Terrazzino), Joanna Liszowska (Robert Kochanek), Peter Lucas (Dominika Kublik), Michał Milowicz (Izabela Mika), Marcin Mroczek (Edyta Herbuś), Przemysław Sadowski (Ewa Szabatin)oraz Przemysław Cypryański (Aneta Piotrowska).

Maria Wiktoria Wałęsa
Urodzona w 1982 roku, jest jednym z ośmiorga dzieci prezydenta Lecha Wałęsy. Ukończyła policealne studium reklamy, wizażu i charakteryzacji. Próbowała sił jako projektantka mody oraz prowadziła butik w gdańskim centrum handlowym. Od niedawna pełni funkcję rzecznika prasowego Lecha Wałęsy. W wolnych chwilach uprawia jogę, jeździ konno. Lubi spacery z psem i czytanie książek. Jest młoda, dynamiczna, otwarta na świat i bardzo ambitna.

Paweł Godek
Do najważniejszych osiągnięć tanecznych Pawła można zaliczyć pięciokrotne zdobycie tytułu v-ce mistrza Polski, zwycięstwo w turniejach: Slovenian Open, Hradec Kralove Open, Alassio Open, Polish Open. Jest on również zdobywcą 2 miejsca na Copenhagen Open oraz finalistą German Open i Italian Open.

Kaja Paschalska
Urodziła się w 1986 roku w Warszawie pod znakiem Ryb. Wokalistka i aktorka telewizyjna. Od jedenastego roku życia do dnia dzisiejszego występuje w serialu „Klan”. W 2001 roku wydała swój debiutancki album, który rozszedł się w nakładzie ponad 20 000 egzemplarzy. W 2001 roku, za wykonanie piosenki „Przyjaciel od zaraz” otrzymała nagrodę im. Anny Jantar w konkursie „Debiuty” na Festiwalu w Opolu oraz Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy
w Zielonej Górze. Była nominowana do nagrody Fryderyk 2001 w kategorii „Nowa Twarz Fonografii”. Kaja jest bardzo samodzielna. Chętnie uczy się języków obcych. Studiuje anglistykę. Jak sama twierdzi jest ambitna, uparta i lubi przewodzić grupie.

Piotr Kiszka
Jego najważniejsze osiągnięcia taneczne to: wielokrotny tytuł Mistrza Okręgu Podkarpackiego, i V-ce Mistrzostwo Okręgu Lubelskiego, finały Akademickich Mistrzostw Polski w tańcach latynoamerykańskich. Piotr tańczył również w formacji tanecznej "Takt" z Chełma, z którą trzykrotnie zdobył tytuł Mistrza Polski Formacji Tanecznych oraz VI miejsce na Mistrzostwach Świata we Lwowie. Ma klasę taneczną „S” (najwyższa klasa międzynarodowa) w tańcach latynoamerykańskich. Brał udział w III edycji „Tańca z Gwiazdami” wraz z Joanną Jabłczyńską.

Magdalena Wójcik
Rodowita warszawianka spod znaku Panny, w 1992 roku ukończyła PWST w Warszawie. W latach 80-tych, jeszcze na kilka lat przed ukończeniem studiów, zagrała w filmach: „Kronika wypadków miłosnych”, „Żuraw i czapla”, „Schodami w górę schodami w dół”. Wielokrotnie nagradzana. W 1992 roku otrzymała nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Natomiast w 1993 roku zdobyła nagrodę dla młodej aktorki za rolę Amelii w "Mazepie" na XVII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych "Klasyka Polska". Współpracuje z teatrami warszawskimi, m.in. z Syreną i Ateneum. Zajmuje się także dubbingowaniem filmów animowanych (m.in. „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”). Utalentowana, pracowita i ambitna. Ma syna Mikołaja.

Robert Rowiński
Za największy sukces taneczny uważa dotarcie do półfinałów prestiżowego turnieju „The International Championships of London” w 2004 roku. W swojej karierze tanecznej zajmował także wysokie miejsca w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Estonii (przez jakiś czas jego partnerką była Estonka, tańczył w barwach Estonii). W III edycji „Tańca z Gwiazdami” wystąpił z Miss Świata - Anetą Kręglicką.

Kinga Rusin
Urodzona pod znakiem Ryb, prezenterka telewizyjna. Ukończyła italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Na ekranach telewizyjnych zadebiutowała na początku lat 90. W 1993 roku została uhonorowana statuetką „Wiktora” za telewizyjne odkrycie roku. Do 2000 roku była gospodynią magazynu „Wizjer” emitowanego na antenie TVN Od września 2005 roku wraz z Marcinem Mellerem prowadzi poranny program „Dzień Dobry TVN”. W przeprowadzonym przez portal gazeta.pl w 2006 roku sondażu, Kinga Rusin została uznana za najlepszą prezenterkę programu. Otwarta, bezpośrednia, szczera. Ma 2 córeczki – Polę i Igę.

Stefano Terrazzino
Pierwszy tancerz-cudzoziemiec w programie „Taniec z Gwiazdami”! Gorący temperament ze słonecznej Italii! Pochodzący z Włoch tancerz na zawodowym tanecznym parkiecie reprezentuje Niemcy. Ostatnio wraz z Ewą Szbatin dotarł do finału tanecznych Mistrzostw Niemiec.

Joanna Liszowska
Aktorka urodzona w Krakowie pod znakiem Strzelca, jest absolwentką PWST w Krakowie. W roku 2000 została laureatką Nagrody Dla Najbardziej Obiecującego Studenta na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Rok później, na tym samym festiwalu, otrzymała III nagrodę i nagrodę ZASP-u. W 2001 roku otrzymała nagrodę Grand Prix 2001 na Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku oraz wyróżnienie w konkursie "Pamiętajmy o Osieckiej" w 2001r. Na Festiwalu Spektakli Dyplomowych w Łodzi, za rolę Onej w przedstawieniu „Rajski Ogródek”, otrzymała I Nagrodę. Współpracuje z teatrami krakowskimi i warszawskimi. Zagrała w kilku serialach telewizyjnych, m.in. "Kasia i Tomek", „Kryminalni”, „Na dobre i na złe”. Tańczy i śpiewa z polskiej wersji musicalu „Chicago”.

Robert Kochanek
Taniec towarzyski trenuje od 15 lat. Do tej pory za swój największy taneczny sukces uważa zdobycie VIII miejsca na Mistrzostwach Centralnej Europy. Robert jest również kilkukrotnym finalistą Mistrzostw Polski. Reprezentuje klasę taneczną "S" w tańcach latynoamerykańskich. W „Tańcu z Gwiazdami” weźmie udział po raz trzeci. Poprzednio startował w I edycji z Anną Korcz i III edycji z Joanną Koroniewską.

Peter Lucas
Aktor, właściwie Piotr Andrzejewski, urodzony pod znakiem Bliźniąt. Uczęszczał do Studium Piosenkarskiego w Poznaniu. Był dwukrotnie laureatem Konkursu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Ze sceną oswajał się śpiewając ballady, grając na gitarze i akordeonie. Pod wpływem profesjonalistów z dziedziny rozrywki, zainteresował się aktorstwem. Pod koniec lat 80-tych wyjechał do Wielkiej Brytanii, a następnie przeprowadził się na stałe do Stanów Zjednoczonych, gdzie zmienił nazwisko na Peter Lucas. Dzięki talentowi i nieprzeciętnemu wyglądowi, szybko zainteresował  swoją osobą amerykańskich producentów. Zagrał w wielu serialach, m.in. w „Słonecznym patrolu” (’95), Strażniku Teksasu” (’96), „Independence Day” (’96), „VIP” (’99), „JAG” (’02). W Polsce znany jest głównie z roli Szakala w komedii „Kiler-ów 2-óch”, kreacji w filmie „Ostatnia misja”, zagrał także w serialu „Na dobre i na złe”. We wrześniu będzie go można zobaczyć w najnowszej produkcji Davida Lyncha „Inland Empire”.

Dominika Kublik
Trenuje od 16 lat, jest sześciokrotną mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Zdobyła również V-ce Mistrzostwo Polski Par Zawodowych w tańcach latynoamerykańskich oraz II miejsce na Germany Open i III miejsce na Copenhagen Open w tańcach latynoamerykańskich. Brała udział w II edycji programu „Taniec z Gwiazdami”. Wraz z Pawłem Delągiem dotarła do piątego odcinka programu.

Michał Milowicz
Urodzony w Warszawie, aktor, piosenkarz i kompozytor. Związany z warszawskimi teatrami: Buffo, Muzycznym „Roma”, Rampa na Targówku, Komedia. Współpracował także z gdyńskim Teatrem Muzycznym im. Danuty Baduszkowej. W 1995 roku zadebiutował na scenie Teatru Buffo, w wymyślonym przez siebie przedstawieniu muzycznym „Koncert piosenek Elvisa Presleya”. Spektakl przyniósł mu opinię jednego z najwszechstronniejszych talentów Teatru Buffo. Występował także w przedstawieniach „Metro” i „Do grającej szafy grosik wrzuć”. Aktor filmowy, można go było oglądać m.in. w: „Młodych Wilkach”, „Kiler-ów 2-óch”, „Chłopaki nie płaczą”. W czerwcu 2003 ukazała się jego debiutancka płyta „Teraz wiesz”. Bezpośredni i towarzyski, lubi dobrą zabawę.

Izabela Mika
Finalistka Mistrzostw Polski, III miejsce w Grodnu Prix Polski, wielokrotna mistrzyni okręgu w tańcu towarzyskim. Brała udział w programie telewizyjnym „Kawaler do wzięcia”. W IV edycji „Tańca z Gwiazdami” debiutuje w roli partnerki.

Marcin Mroczek
Urodzony w 1982 roku w Siedlcach pod znakiem Raka, jest o 5 minut młodszy od swego brata bliźniaka. Obecnie mieszka w Warszawie, studiuje na wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Choć gra w filmie, nie jest zawodowym aktorem. Marzy o tym, aby zostać producentem filmowym. Jego pasją są podróże, zbieranie dwuzłotowych monet i markowych cygar. Lubi dobrze się bawić i chodzić do kina. Uwielbia pływać, w wodzie czuje się jak ryba. Marcin jest zaręczony z Agnieszką Popielewicz, finalistką konkursu Miss Polski 2005. Poznali się na planie programu „Ciao Darwin”. Wraz z Agnieszką, Marcin prowadzi fundację „Z miłości serc”. Spokojny i opanowany, choć zdarza mu się reagować bardzo emocjonalnie.

Edyta Herbuś
Najważniejsze osiągnięcia Edyty to Mistrzostwo w turnieju Hradec Kralove Open, udział w finale turnieju Copenhagen Open i V-ce Mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich. Trzykrotna Mistrzyni Polski Formacji Tanecznych, dwa razy zdobyła Puchar Polski Formacji Tanecznych. Jest finalistką Mistrzostw Polski, Europy i Świata w tańcu nowoczesnym. W drugiej edycji „Tańca z gwiazdami” tańczyła z Kubą Wesołowskim. Obecnie próbuje swoich sił jako aktorka w serialu „Na Wspólnej”.

Przemysław Sadowski
Urodził się pod znakiem Ryb w Hajnówce. W 1999 roku ukończył PWSFiTV im. Leona Schillera w Łodzi. Absolwent szkoły muzycznej I-go stopnia. Kiedyś chciał zostać kucharzem na łodzi podwodnej, ale ponieważ mu się to nie udało, został… aktorem. Zagrał w wielu przedstawieniach teatralnych: m.in. „Sen nocy letniej” W.Shakespeare, „Forma” wg F.Dostojewskiego, „Sen srebrny Salomei” J.Słowacki, „Nagle, ostatniego lata” T.Williams. Występował także w filmach: m.in. „Syzyfowe prace”, „Pierwszy milion”, „Nocne zabawy”, „Reich”, „Więzy krwi”. Jest gwiazdą telewizyjnych seriali. Niedługo zobaczymy go w najnowszej produkcji TVN „Hela w opałach”. W wolnym czasie uprawia sporty - gra w koszykówkę, jeździ konno, pływa. Gra na fortepianie i gitarze. Jest mężem Agnieszki Warchulskiej oraz szczęśliwym tatą.

Ewa Szabatin
Ewa jest sześciokrotną Mistrzynią Polski w tańcach latynoamerykańskich w kategoriach młodzieżowych. Natomiast w kategorii par dorosłych jest Mistrzynią Polski w 10 tańcach. Dużym sukcesem Ewy było dwukrotne zakwalifikowanie się do finału mistrzostw świata w 10 tańcach. Wielokrotnie była zwyciężczynią międzynarodowych turniejów IDSF International Open. Wraz z partnerem Stefano Terrazzino mogą się obecnie tytułować finalistami Mistrzostw Niemiec.

Przemysław Cypryański
Pochodzi z małej miejscowości Marzenin niedaleko Poznania. Do Warszawy przyjechał na studia informatyczne. Podczas studiów, udało mu się zagrać w filmie reklamowym. Przygoda przed kamerą od razu przerodziła się w pasję. Przekonał się, że aktorstwo pociąga go zdecydowanie bardziej niż komputery… Obecnie Przemek gra w serialu telewizyjnym, kończy Studium Aktorskie przy Teatrze Żydowskim w Warszawie. Nazywany jest polskim Jamesem Deanem. Dla relaksu gra w szachy.

Aneta Piotrowska
Najważniejsze osiągnięcia taneczne razem z jej partnerem Derekiem Hough to: I miejsce na Mistrzostwach Świata w Ostrawie (gdzie reprezentowali Polskę), I miejsce w International Championship, I miejsce Miami Open, II miejsce w Japan Open. W 2003 roku wygrali najbardziej prestiżowy turniej taneczny na świecie - zdobyli I miejsce w Blackpool w kategorii wiekowej do 21 lat. Aneta w III edycji programu „Taniec z Gwiazdami”, tańcząc z Rafałem Mroczkiem wywalczyła główną nagrodę.

Popisy taneczne oceniać będzie jury w składzie: aktorka Beata Tyszkiewicz, piosenkarz Zbigniew Wodecki, choreograf Piotr Galiński i mistrzyni Polski w tańcu Iwona Szymańska-Pavlović a program poprowadzi duet Katarzyna Skrzynecka i Hubert Urbański. Zmianie sulegnie scenografia programu.

Tymczasem kolejna odsłona "Tańca z gwiazdami" zostanie nieoficjalnie zainaugurowana 4 września w Operze Leśnej w Sopocie. W występie wezmą udział najlepsze pary poprzednich edycji show. Wszystkie tańce będą oceniane przez jury. Show poprowadzą Katarzyna Skrzynecka i Hubert Urbański.

Na scenie Opery Leśnej wystąpią:

Olivier Janiak i Kamila Kajak
Małgorzata Foremniak i Rafał Maserak
Witold Paszt i Anna Głogowska
Rafał Mroczek i Aneta Piotrowska
Ola Kwaśniewska i Michał Skawiński
Katarzyna Cichopek  i Marcin Hakiel

Początek relacji na żywo rozpocznie się w TVN, 4 września o godzinie 19:45.

Format "Taniec z gwiazdami" wymyślili producenci z BBC. Schemat, opierający się na skonfrontowaniu w tańcu gwiazd estrady i ekranu z zawodowcami, błyskawicznie zdobył popularność na całym świecie. W Wielkiej Brytanii program oglądało nawet powyżej 11 milionów widzów. W USA przed telewizorami zasiadało po 17 milionów osób. Program dotarł do Belgii, Danii, Nowej Zelandii, Włoch, Australii. Do Polski trafił dzięki telewizji TVN wiosną 2005 roku. Finał trzeciej edycji, do którego doszło w maju, oglądało 7,4 miliona widzów, a średnia oglądalność pojedynczych odcinków sięgała 6,7 miliona odbiorców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Taniec z gwiazdami" od września

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl