SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Taniej kupić nowy komputer

Masz stary komputer "kup nowy, będzie taniej" tak ogólnie można podsumować wyniki najnowszych badań Gartnera

Masz stary komputer – kup nowy, będzie taniej – tak ogólnie można podsumować wyniki najnowszych badań Gartnera pod nazwą "Całkowite koszty posiadania komputerów w cyklu 4,5 i 6-letnim”. (więcej poniżej)

Zamów Newsletter Wirtualnemedia.pl
wersja bezpłatna
- wysyłany codziennie do 7.00
- aktualne wiadomości ze świata mediów, internetu i reklamy na Twój adres emailowy
- informacje o konkursach
- inne dodatkowe "ekskluzywne" informacje

       

W pole "adres-email" należy wpisać adres emailowy i następnie zatwierdzić (trzeba wcisnąć przycisk).

Po wykonaniu tych czynności na podany adres emailowy przyjdzie email z prośbą o potwierdzenie.

Okazuje się, że choć najkorzystniejszym wariantem jest wymiana sprzętu komputerowego co trzy lata, większość firm używa komputerów dłużej o kilka miesięcy a nawet lat. Jak wyjaśnia Gartner, wykorzystywanie tych samych komputerów przez cztery lub więcej lat powoduje przekształcenie kosztów z bezpośrednich wydatków na nowy sprzęt, czy oprogramowanie w pośrednie wydatki związane z mniejszą wydajnością pracowników, czy okresami przestoju w pracy.

Dzieje się tak dlatego, że średnia roczna wskaźnika TCO (całkowite koszty posiadania) dla komputerów utrzymuje się na podobnym poziomie zarówno w okresie trzech lat, jak również w czasie 4-6 lat, natomiast zmienia się obiekt generujący koszty – z nowego komputera na pracownika, który pracując na przestarzałym sprzęcie jest mniej wydajny.

Analitycy Gartnera zalecają maksymalnie czteroletni cykl wymiany komputerów dla pracowników szeregowych, zaś zalecany czas pracy komputerów dla pracowników wysoko wyspecjalizowanych to trzy lub mniej lat. Wymiana co pięć lat dopuszczalna jest tylko w sytuacji, gdy aplikacja uruchamiana jest sporadycznie i nie wymaga unowocześnienia. W opinii analityków Gartnera, dłuższy okres używania komputerów prowadzi do znacznej dywersyfikacji sprzętu i oprogramowania w firmie, co jest zjawiskiem niekorzystnym.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Taniej kupić nowy komputer

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl