SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tauron Arena szykuje się do obchodów swego 10-lecia

Tauron Arena Kraków szykuje się do obchodów jubileuszu 10-lecia. W czwartek ogłosiła pierwsze rocznicowe wydarzenie – zaplanowany na 5 kwietnia koncert z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Dotychczas goście obiektu zostawili pod Wawelem co najmniej 580 mln zł.

W największej hali widowiskowo-sportowej w kraju 5 kwietnia zabrzmią utwory Marka Grechuty, Zbigniewa Wodeckiego, Kory Jackowskiej i Andrzeja Zauchy w nowych aranżacjach stworzonych przez autora tekstów i rapera Miuosha. Na scenie wystąpią m.in. Bela Komoszyńska, Grubson, Julia Pietrucha, Mery Spolsky, Renata Przemyk i najmłodszy artysta – Wiktor Waligóra uczący się w klasie maturalnej.

"Koncert +To Kraków tworzy metamorfozy+ jest jednym z dziecięciu planowanych propozycji jubileuszowych. Wśród kolejnych, m.in. festiwal +Łap oddech+ poświęcony problemom psychologicznym. Metamorfozy będą przez cały rok. Zapraszamy widzów z całego świata" – powiedziała na konferencji prasowej prezes Tauron Areny Kraków Małgorzata Marcińska.

Tytuł koncertu nawiązuje do różnorodnej oferty Tauron Areny – miejsca przede wszystkim imprez kulturalnych i sportowych, ale też konferencji. Było to również miejsce niektórych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży 2016. Tytuł koncertu nawiązuje do przemian, do jakich w ostatniej dekadzie przyczynił się ten obiekt.

Od otwarcia w 2014 r. Tauron Arena gościła prawie 6 mln osób, odbyło się w niej ponad 2,4 tys. wydarzeń.

Tauron Arena Kraków jest spółką miejską, ale nie otrzymuje z budżetu miasta pieniędzy na funkcjonowanie. Musi się sama utrzymać.

Roczne koszty spółki wynoszą ok. 25 mln zł (wcześniej – 17-18 mln zł). Muszą być pokryte przychodami uzyskanymi przez spółkę z jej działalności.

Miasto przeznacza za to pieniądze na spłatę kredytu tej spółki i na jej inwestycje.

W 2010 r. spółka zaciągnęła 335 mln zł kredytu na budowę obiektu. Ma go spłacić do końca 2027 r. Kwota spłaty wynosi 97 mln zł.

"Nie można patrzeć tylko na ekonomikę spółki, która wybudowała obiekt, ale też na pewną zdolność generowania przez ten obiekt obsługi ruchu turystycznego" – powiedział PAP wiceprezes Tauron Areny Jacek Gryzło.

Jak poinformował, z badań, które spółka co roku robi wśród swoich gości, wynika, że przez ostatnie dziewięć lat goście Tauron Areny wydali w Krakowie tylko na hotele i gastronomię 580 mln zł.

Badani to osoby – jak dodał wiceprezes – których głównym celem przyjazdu do stolicy Małopolski było wydarzenie w Tauron Arenie Kraków.

Dołącz do dyskusji: Tauron Arena szykuje się do obchodów swego 10-lecia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rycyna
A w W-wie dalej kurnik koło Trasy Łazienkowskiej czyli Torwar a w planach remont Sali Kongresowej za 400 milionów.
3 0
odpowiedź