SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tauron Ekoenergia: powstanie 11 biogazowni o łącznej mocy 20MW

ABM Solid podpisał ramową umowę ze spółką Tauron Ekoenergia z grupy Tauron Polska Energia na budowę i sprzedaż 11 biogazowni o łącznej mocy 20 MW na obszarze południowej Polski. Termin realizacji projektu wyznaczono do końca 2015 r., poinformowała spółka w komunikacie.

Tauron Ekoenergia: powstanie 11 biogazowni o łącznej mocy 20MW

Oferta ABM Solid została wybrana w konkursie ofert ogłoszonym przez Tauron Ekoenergię 28 grudnia 2010 r.

"Firma ta poprzez nowoutworzone spółki celowe wybuduje i uruchomi 11 biogazowni na terenie 4 województw: dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego i śląskiego. Łączna moc powstałych instalacji wyniesie 20 MW. Projekt współpracy został rozpisany do końca 2015 roku. Każda z instalacji będzie mieć 1-2,5 MW" - podano w komunikacie.

Pierwsza biogazownia może trafić do Tauron Ekoenergia już w 2012 r. Ponadto ABM Solid, poprzez spółkę zależną, zapewni obsługę procesów technologicznych, konserwację i serwisowanie biogazowni przez 5 lat od momentu sprzedaży poszczególnych instalacji.

Po uruchomieniu biogazowni i rozpoczęciu przez nie działalności związanej z wytwarzaniem biogazu rolniczego oraz energii elektrycznej, ABM Solid sprzeda 100% udziałów w poszczególnych spółkach Tauron Ekoenergii. Sprzedaż poszczególnych spółek każdorazowo odbędzie się na podstawie odrębnych negocjacji i umów.

Spółka podała, że Tauron Ekoenergia planuje do 2020 r. uruchomić łącznie około 800 MW mocy w energetyce wiatrowej i biogazowej.

Tauron Polska Energia miało 382,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 291,81 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 5299,07 mln zł wobec 3794,33 mln zł rok wcześniej.

Spółka budowlano-deweloperska ABM Solid miała 9,86 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 1,38 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 95,58 mln zł wobec 56,06 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tauron Ekoenergia: powstanie 11 biogazowni o łącznej mocy 20MW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl