SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

30 startupów realizuje innowacyjne projekty dla Tauron Polska Energia

Holding Tauron Polska Energia poinformował, że w ramach programu Pilot Maker wybrał 30 startupów, które obecnie realizują dla firmy innowacyjne projekty w segmencie energetyki i nowoczesnych technologii. 12 startupów testuje swoje rozwiązania, wśród nich są  Advanced Graphene Products, iGrid Technology i Boneffice.

Article

W komunikacie poinformowano że w ramach Pilot Makera - jednego z najbardziej zaawansowanych programów ukierunkowanych na wprowadzanie innowacyjnych pomysłów startupów w korporacjach od początku br. Tauron przeanalizował blisko 130 rozwiązań przygotowanych przez startupy - 46 z pierwszego naboru, 23 z drugiego naboru i 60 z trzeciego.

Następnie 30 startupów rozpoczęło współpracę z Tauronem nad przygotowaniem rozwiązań będących odpowiedzią na zdefiniowane przez firmę wyzwania technologiczne. 12 startupów prowadzi obecnie testy na infrastrukturze Taurona.

Wdrożenia swoich rozwiązań prowadzą m.in. Advanced Graphene Products z technologią trzykrotnego zwiększenia sprawności ogniw fotowoltaicznych dzięki wykorzystaniu grafenu, iGrid Technology z systemem zdalnego zarządzania sieciami dystrybucyjnymi oraz monitorowania odpływu niskiego napięcia w stacjach transformatorowych, Boneffice
z rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne zarządzanie efektywnością bloków energetycznych oraz Enelion z systemem zarządzającym działalnością ładowarek dla samochodów elektrycznych.

Według Taurona przykładem dopasowania pomysłu startupu do realnych potrzeb firmy jest modyfikacja modelu biznesowego InWill. Początkowy pomysł startupu zakładał współpracę z Tauronem przy stworzeniu dużej baterii stanowiącej zabezpieczenie dla stacji transformatorowych. Ostatecznie wypracowano nowe zastosowanie dla baterii, która może być wykorzystywana jako przydomowy magazyn energii pochodzącej z paneli fotowoltaicznych. Taki magazyn pełniłby jednocześnie funkcję zabezpieczającą w przypadku awarii zasilania sieciowego.

- Z blisko 130 startupów, których pomysły przeanalizowaliśmy w programie Pilot Maker, 30 przygotowuje rozwiązania precyzyjnie zdefiniowanych problemów na całym łańcuchu wartości grupy, a 12 z nich już testuje swoje projekty w Tauronie – podkreśla Jarosław Broda, wiceprezes Tauron Polska Energia ds. zarządzania majątkiem i rozwoju. - Kolejne pilotażowe wdrożenia planujemy przeprowadzić w najbliższych miesiącach. Współpracując ze startupami poszukujemy rozwiązań dla konkretnych problemów, tak aby finalnie uzyskać, zweryfikowane podczas testów produkty i rozwiązania optymalnie dopasowane do potrzeb działalności firmy i naszych klientów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 30 startupów realizuje innowacyjne projekty dla Tauron Polska Energia

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gandalf
ciekawe, oni z fotowoltaiką to chyba już jakiś czas mają coś wspólnego. ale ja tam jakimś strasznym zaufaniem ich nie darzę za mocno :P wolałem mniejszą firmę od pv, niedaleko mnie są pvprjekt więc nie kombinowałem i nie szukałem
odpowiedź