SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Teatr 6. piętro zachęca do odkładania smartfonów w czasie spektakli

"Smartfon Off. Teatr On" to hasło kampanii Teatru 6. piętro, przygotowanej przez agencję Grandesi. W akcji biorą udział m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Joanna Liszowska, Michał Żebrowski, Mateusz Damięcki, Cezary Pazura, Cezary Żak.

Kampania ma nagłośnić kwestię społeczną, jaką jest nagminne korzystanie ze smartfonów w teatrze podczas spektakli. Dźwięki telefonu, wibracje, światło ekranu, odbieranie połączeń, sprawdzanie wiadomości, godziny, robienie zdjęć aktorom podczas spektaklu - każda z tych form używania smartfona w teatrze rozprasza aktorów na scenie, przeszkadza innym widzom, ale również wpływa negatywnie na własny odbiór przedstawienia i na naszą psychikę.

- Aktor na scenie jest organizmem "podłączonym do wysokiego napięcia", więc widzi i słyszy wszystko z potrójną mocą – mówi Michał Żebrowski, dyrektor naczelny Teatru 6.piętro.

Aktorki i aktorzy Teatru 6. piętro "rozstają się" ze smartfonami

Idea kreatywna podkreślająca wagę wyłączenia telefonów w teatrze to video z Aktorami dyskutującymi ze „zmęczonymi” smartfonami oraz plakaty z cytatami „zbuntowanych maszyn”.

- Koncept zakłada spojrzenie na problem z perspektywy smartfonów, które też mają uczucia, potrzebują chwili dla siebie. Dajmy więc im odpocząć chociaż w teatrze – mówi Jacek Wlazło, dyrektor strategiczny Agencji Grandesi, która odpowiada za ideę kreatywną kampanii.

W nagraniach video wzięli udział znani i popularni aktorzy, których możemy zobaczyć w spektaklach w Teatrze 6.piętro: Joanna Liszowska, Adriana Kalska, Barbara Kurdej-Szatan, Pola Gonciarz, Michał Żebrowski, Mateusz Damięcki, Cezary Pazura, Cezary Żak, Mikołaj Roznerski, Piotr Głowacki czy Rafał Królikowski.

Kampania będzie obecna w kanałach społecznościowych aktorów, Teatru 6.piętro, agencji Grandesi oraz w przestrzeni Teatru.

Zakupem i planowaniem mediów Teatr 6.piętro zarządza we własnym zakresie. Spoty wyprodukowało Oto Film.

Dołącz do dyskusji: Teatr 6. piętro zachęca do odkładania smartfonów w czasie spektakli

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wkurzona
Wybór nie zakaz!
odpowiedź