SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP1 jesienią pokaże osiem spektakli Teatru Telewizji na żywo

Telewizyjna Jedynka w poniedziałek, 28 sierpnia rozpocznie emisję nowego sezonu Teatru Telewizji. Do grudnia stacja ma w planach emisję ośmiu spektakli na żywo.

„Pierwszy września”; fot. I. Sobieszczuk Article

Przedstawienia realizowane na żywo odbywać się będą ze studia nadawcy w siedzibie TVP przy na Woronicza, a także z oddziałów terenowych w Lublinie, Warszawie i Wrocławiu.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Pierwszym realizowanym na żywo spektaklem będzie inscenizacja „Pierwszej lepszej”, wzbogacona o oryginalną warstwę muzyczną, wyreżyserowaną przez Magdalenę Małecką-Wippich.

Sztukę wyreżyseruje Magdalena Małecka, wystąpią w niej: Mateusz Rusin, Zuzanna Saporznikow, Krzysztof Szczepaniak, Karolina Charkiewicz, Irena Melcer i Marcin Bubółka.

Reinterpretacja „Zemsty” 18 grudnia

W poniedziałek, 18 grudnia Jedynka pokaże spektakl „Podstolina” będący reinterpretacją „Zemsty” w reżyserii Mariusza Malca.

Widzowie zobaczą także współczesne wersje dwóch spektakli kryminalnych napisanych w latach 60., czyli „Mord w hurtowni” autorstwa Marka Domańskiego, który wyreżyseruje Adam Sajnuk oraz „Znowu łut szczęścia” Joe Alexa - w reżyserii Małgorzaty Kosturkiewicz.

Jesienią br. w repertuarze znajdą się również: sztuka Moliera „Latający lekarz” (reż. Krzysztof Lang), która była pierwszą molierowską inscenizacją Teatru Telewizji (1957 r., reż. Bronisław Pawlik), obraz Jerzego Szaniawskiego „Zegarek” (reż. Agnieszka Lipiec-Wróblewska), wcześniej zrealizowany przez Jerzego Antczaka w 1961 roku oraz spektakl muzyczny „Apetyt na czereśnie” (reż. Anna Sroka-Hryń), które w latach 70. zaistniało na telewizyjnej scenie w reżyserii Romualda Szejda.

W planach powtórkowych Teatru Telewizji znajdą się m.in.: „Biesiada u hrabiny Kotłubaj” Witolda Gombrowicza i w reżyserii Roberta Glińskiego, a także „Wyzwolenie” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Macieja Prusa.

Mecenasem Teatru Telewizji jest Orlen.

Emisja Teatru TV od 28 sierpnia w TVP1 w poniedziałkowe wieczory

Teatr Telewizji w sezonie 2023/2024 będzie nadawany bez zmian w poniedziałki o godz. 21.10.

Nowy sezon rozpocznie retransmisja sztuki „Pierwszy września” z 2007 roku, która została wyreżyserowana przez Krzysztofa Langa. W audycji występują: Daniel Olbrychski, Maria Pakulnis, Maciej Zakościelny, Agnieszka Judycka, Cezary Łukaszewicz, Ryszard Barycz, Maria Niklińska, Olga Sarzyńska, Elżbieta Jarosik i Katarzyna Skarżanka.

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2022 roku wyniósł 8,67 proc.

Dołącz do dyskusji: TVP1 jesienią pokaże osiem spektakli Teatru Telewizji na żywo

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
A ja bym chciał wiedzieć ile to mnie jako podatnika finansującego media publiczne będzie kosztować. Jaki jest budżet tych 8 premier - nawet w ujęciu łącznym.
0 0
odpowiedź