SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tęczowa iluminacja na fasadzie budynku Komisji Europejskiej. To protest KPH przeciw "strefom wolnym od LGBT" w Polsce

We wtorek 22 września przedstawiciele All Out i Kampanii Przeciw Homofobii złożyli na ręce unijnej Komisarz ds. Równości, Heleny Dalli petycję podpisaną przez ponad 300 tysięcy osób z UE. To sprzeciw wobec tzw. "strefom wolnym od LGBT" w Polsce. W ramach tych działań na budynku głównej siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli wyświetlone zostaną tęczowe hasła w sprawie Polski.

Article

22 września unijna Komisarz ds. Równości, Helena Dalli spotkała się z przedstawicielami All Out i Kampanii Przeciw Homofobii, aby przyjąć petycję z 300 tysiącami podpisów z apelem do unijnych instytucji ws. do podjęcia konkretnych działań wobec homofobii w Polsce.

Petycja przeciw "strefom wolnym od LGBT"

Tego samego dnia o godzinie 21:00 na budynku głównej siedziby Komisji Europejskiej w Brukseli odbyła się projekcja organizowana przez All Out przy wsparciu KPH. Na fasadzie budynku Komisji pojawią się hasła w języku angielskim i polskim wzywające instytucje unijne do podjęcia działań mających na celu zatrzymanie w Polsce tzw. "stref wolnych od LGBT".

- Czas, aby Komisja Europejska i Rada Europejska stanęły na wysokości zadania i wypełnili swój obowiązek obrony wspólnych wartości UE zapisanych w Traktacie o Unii Europejskiej  poprzez włączenie kwestii naruszeń praw podstawowych w procedurę art. 7 Traktatu  i uruchomienie procedury naruszeniowej w związku z tzw. "strefami wolnymi od LGBT" - komentuje wicedyrektorka KPH, Mirosława Makuchowska.

Na budynku siedziby Komisji Europejskiej zostały wyświetlone takie hasła (w kolejności): "Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen: "W naszej Unii nie ma miejsca [...] na strefy wolne od LGBT."; "Ponad 300,000 osób żąda"; "Czas zamienić słowa w czyny. Stop 'strefom wolnym od LGBT' w Polsce!"; "Nie jesteśmy ideologią. Jesteśmy obywatel(k)ami Polski"; "Logos".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tęczowa iluminacja na fasadzie budynku Komisji Europejskiej. To protest KPH przeciw "strefom wolnym od LGBT" w Polsce

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ewa
Same LGBTy nakręcają wyimaginowany problem. To ich aktywista wymyślił "strefy wolne od LGBT", zrobił tabliczki i się przy nich fotografował.
Jak mawiał tow. Stalin - kłamstwo często powtarzane staje się prawdą.
odpowiedź
User
Magda
super akcja
odpowiedź
User
Agnieszka M.
Same LGBTy nakręcają wyimaginowany problem. To ich aktywista wymyślił "strefy wolne od LGBT", zrobił tabliczki i się przy nich fotografował.
Jak mawiał tow. Stalin - kłamstwo często powtarzane staje się prawdą.

mhm, tak, Bart Staszewski zrobił te tabliczki. a wcześniej radni uchwalili haniebne uchwały wzorowane na gotowcach z Ordo Iuris - dzięki którym np. samotni rodzice nie mają dostępu do niektórych świadczeń gminnych. oraz wiele innych osób jest wykluczonych, w tym LGBT, bo wg tych uchwał np. dwie kobiety w związku wychowujące dziecko nie są rodziną... słabe
odpowiedź