SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tęczowa torba IKEA znów w sprzedaży. Dochód na telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

IKEA wprowadza do sprzedaży w Polsce limitowaną wersję tradycyjnej niebieskiej torby FRAKTA - wielokolorową torbę Storstomma. Cały dochód z jej sprzedaży firma przekaże na 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Article

Torby Storstomma można kupić we wszystkich sklepach stacjonarnych IKEA w Polsce w cenie 9,99 zł. Sprzedaż limitowanej edycji toreb rozpoczęła się 17 maja, w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.

- Torba Storstomma to produkt IKEA, który oprócz podstawowej funkcji, jest również symbolem szacunku dla osób LGBT+ oraz wsparcia otwartości. Szacunek i włączanie są częścią naszych wartości w IKEA. Każdy z nas jest ważny, każdy jest słyszany i wkład każdego się liczy. Sprzedaż toreb Storstomma oznacza dla nas możliwość wsparcia oraz pomocy dzieciom i młodzieży narażonym na wykluczenie społeczne, we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - mówi Susanna Romantsova, liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w IKEA Retail w Polsce.

Torby Frakta IKEA w kolorach tęczy szwedzka sieć sprzedaje w Polsce od dwóch lat. Frakta, na której znajduje się sześć pasków w kolorach najpopularniejszej wersji „Rainbow Flag” - międzynarodowego symbolu dumy i ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT.

Tęczowe torby IKEA wspierają dzieci i młodzież w kryzysie

W ubiegłym roku dochód ze sprzedaży toreb także trafił na konto Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Fundusze zasiliły działalność telefonu 116 111, co pozwoliło odebrać dodatkowo ponad 1300 telefonów od nastolatków w kryzysie. Fundacja otrzymała także od IKEA produkty z przeznaczeniem na wsparcie placówek pomocowych i wsparcie finansowe.

Dodatkowo razem z Ingka Centres Polska, IKEA przekazała produkty na wsparcie placówek Fundacji, a także zorganizowała w maju 2020 r. koncert charytatywny online, który obejrzało w sumie ponad 160 000 osób. Do tylu też osób udało się wtedy dotrzeć z przesłaniem dotyczącym Fundacji i działania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

Zakładany dochód ze sprzedaży toreb Storstomma umożliwi odebranie dodatkowo nawet blisko 10 tysięcy połączeń od dzieci i młodych ludzi potrzebujących rozmowy o tym, co dla nich trudne i bolesne, a nie znajdujących rozwiązania i pomocy wśród najbliższych z ich otoczenia.

116 111 to bezpłatna, całodobowa, ogólnopolska linia pomocowa prowadzona od ponad 12 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Co 2 minuty Fundacja odbiera telefon od dziecka lub nastolatka, który jest w kryzysie i potrzebuje pomocy. Konsultanci 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży - odbierają ponad 60 000 połączeń rocznie i odpowiadają na blisko 13 tysięcy anonimowych wiadomości online.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tęczowa torba IKEA znów w sprzedaży. Dochód na telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna
Super akcja
66 44
odpowiedź
User
Marcin
A może by tak torba w kolorach polskiej flagi albo w ogóle flag Europejskich, dla każdego coś dobrego? Dlaczego akurat tęczowa?bo Ikea jest jasno określona ideologicznie i tyle.
Nie jestem prawa ckim fanatykiem, ale to już się robi obrzydliwe, wszędzie mam popierać tęczowych, a nie popieram tej ideologii, nie ludzi ale ideologii, z kim bym nie rozmawiał innej orientacji to jest przeciwny tej ostentacyjnej propagandzie, marszach, atakach na katolików, chyba tylko Warszawa jest odmiennego zdania.
47 77
odpowiedź
User
Nick
Znowu promocja mniejszości i skrajnej ideologii.
44 68
odpowiedź