SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tęczowa torba IKEA znów w sprzedaży. Dochód na telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

IKEA wprowadza do sprzedaży w Polsce limitowaną wersję tradycyjnej niebieskiej torby FRAKTA - wielokolorową torbę Storstomma. Cały dochód z jej sprzedaży firma przekaże na 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Torby Storstomma można kupić we wszystkich sklepach stacjonarnych IKEA w Polsce w cenie 9,99 zł. Sprzedaż limitowanej edycji toreb rozpoczęła się 17 maja, w Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii.

- Torba Storstomma to produkt IKEA, który oprócz podstawowej funkcji, jest również symbolem szacunku dla osób LGBT+ oraz wsparcia otwartości. Szacunek i włączanie są częścią naszych wartości w IKEA. Każdy z nas jest ważny, każdy jest słyszany i wkład każdego się liczy. Sprzedaż toreb Storstomma oznacza dla nas możliwość wsparcia oraz pomocy dzieciom i młodzieży narażonym na wykluczenie społeczne, we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - mówi Susanna Romantsova, liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w IKEA Retail w Polsce.

Torby Frakta IKEA w kolorach tęczy szwedzka sieć sprzedaje w Polsce od dwóch lat. Frakta, na której znajduje się sześć pasków w kolorach najpopularniejszej wersji „Rainbow Flag” - międzynarodowego symbolu dumy i ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT.

Tęczowe torby IKEA wspierają dzieci i młodzież w kryzysie

W ubiegłym roku dochód ze sprzedaży toreb także trafił na konto Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Fundusze zasiliły działalność telefonu 116 111, co pozwoliło odebrać dodatkowo ponad 1300 telefonów od nastolatków w kryzysie. Fundacja otrzymała także od IKEA produkty z przeznaczeniem na wsparcie placówek pomocowych i wsparcie finansowe.

Dodatkowo razem z Ingka Centres Polska, IKEA przekazała produkty na wsparcie placówek Fundacji, a także zorganizowała w maju 2020 r. koncert charytatywny online, który obejrzało w sumie ponad 160 000 osób. Do tylu też osób udało się wtedy dotrzeć z przesłaniem dotyczącym Fundacji i działania telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży.

Zakładany dochód ze sprzedaży toreb Storstomma umożliwi odebranie dodatkowo nawet blisko 10 tysięcy połączeń od dzieci i młodych ludzi potrzebujących rozmowy o tym, co dla nich trudne i bolesne, a nie znajdujących rozwiązania i pomocy wśród najbliższych z ich otoczenia.

116 111 to bezpłatna, całodobowa, ogólnopolska linia pomocowa prowadzona od ponad 12 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Co 2 minuty Fundacja odbiera telefon od dziecka lub nastolatka, który jest w kryzysie i potrzebuje pomocy. Konsultanci 116 111 - telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży - odbierają ponad 60 000 połączeń rocznie i odpowiadają na blisko 13 tysięcy anonimowych wiadomości online.

Dołącz do dyskusji: Tęczowa torba IKEA znów w sprzedaży. Dochód na telefon zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Anna
Super akcja
odpowiedź
User
Marcin
A może by tak torba w kolorach polskiej flagi albo w ogóle flag Europejskich, dla każdego coś dobrego? Dlaczego akurat tęczowa?bo Ikea jest jasno określona ideologicznie i tyle.
Nie jestem prawa ckim fanatykiem, ale to już się robi obrzydliwe, wszędzie mam popierać tęczowych, a nie popieram tej ideologii, nie ludzi ale ideologii, z kim bym nie rozmawiał innej orientacji to jest przeciwny tej ostentacyjnej propagandzie, marszach, atakach na katolików, chyba tylko Warszawa jest odmiennego zdania.

odpowiedź
User
Nick
Znowu promocja mniejszości i skrajnej ideologii.
odpowiedź