SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jeżowska, Radziwiłowicz, Rozenek-Majdan, Kamińska i Poniedziałek w spocie Kampanii Przeciw Homofobii na Tęczowy Piątek (wideo)

Z okazji przypadającego 25 października Tęczowego Piątku Kampania Przeciw Homofobii przygotowała akcję pod hasłem „Stoję po stronie młodzieży”. Biorą w niej udział znane osoby, m.in. Jacek Poniedziałek, Małgorzata Rozenek Majdan, Julia Kamińska, Jerzy Radziwiłowicz i Majka Jeżowska.

Article

Akcja jest oparta na spocie, w którym jej ambasadorzy czytają fragmenty listów opisujących problemy młodzieży LGBT związane z ich orientacją seksualną. Pokazywane są przy tym twarze młodych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych.

W kampanii biorą udział Mateusz Janicki, Jacek Poniedziałek, Małgorzata Rozenek Majdan, Tomasz Tyndyk, Julia Kamińska, Jerzy Radziwiłowicz, Majka Jeżowska i Beata Kawka. Oprócz głównego spotu codziennie do 25 października będą publikowana nagrania z kolejnymi z tych osób.

 

Akcja ma zwracać uwagę, że w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT ma myśli samobójcze, a połowa z nich zmaga się z objawami depresji. Takie osoby regularnie doświadczają przemocy motywowanej homofobią i transfobią, do której w 26 proc. przypadków dochodzi w szkole. Jedynie 25 proc. nastolatków LGBT, które powiedziały o swojej orientacji i tożsamości płciowej rodzicom, spotyka się z akceptacją matek, a tylko 12 proc. z akceptacją ojców.

- Chcemy, aby dorośli usłyszeli wreszcie głos nastolatków LGBT, poznali ich problemy i zrozumieli, dlaczego Tęczowy Piątek jest im tak bardzo potrzebny. Czas, aby wszyscy dorośli stanęli razem po stronie młodzieży! - podkreśla Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii.

Spoty na potrzeby akcji nakręcił Damian Kramski, a wyreżyserował Michał Wojciechowski. Materiały do kampanii przygotowano we współpracy z firmami marketingowymi LocoMotive, Film Produkcja, Studio 99, Panavision Polska, Daylight Studio i Sputnik Studio.

Działania marketingowe obejmują głównie internet.

Tęczowy Piątek w szkołach

Akcja Tęczowy Piątek jest organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii od czterech lat. Odbywa się w ostatni piątek października, a o jej przebiegu w danej szkole decydują wspólnie uczniowie, nauczyciele i rodzice.

- W odpowiedzi na prośby płynące ze strony kadry szkolnej, uczniów i uczennic oraz rodziców uczyniliśmy organizację Tęczowego Piątku jeszcze prostszą. Dlatego w tym roku nie prowadzimy listy zgłoszeń. Nie wysyłamy też żadnych materiałów. Wszystko, co potrzebne, czyli zbiór informacji o akcji, proponowane aktywności i plakaty do pobrania znajduje się na stronie teczowypiatek.org.pl - opisuje Joanna Skonieczna.

Dołącz do dyskusji: Jeżowska, Radziwiłowicz, Rozenek-Majdan, Kamińska i Poniedziałek w spocie Kampanii Przeciw Homofobii na Tęczowy Piątek (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Magda
fajnie, że są takie spoty pokazujące ważne rzeczy dla młodych ludzi, bo mogą utonąć w zalewie informacji o "tęczowej zarazie" i nie mieć dobrej samooceny
odpowiedź
User
paff
Moja propozycja. Niech niektórzy nie wrzucają do sieci swoich słitfoci to nie będzie hejtu... ops... krytyki!
odpowiedź
User
Ewa
Jesteś OK. Tylko organizacje LGBT robią dla Ciebie straszną pracę.
odpowiedź