SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jeżowska, Radziwiłowicz, Rozenek-Majdan, Kamińska i Poniedziałek w spocie Kampanii Przeciw Homofobii na Tęczowy Piątek (wideo)

Z okazji przypadającego 25 października Tęczowego Piątku Kampania Przeciw Homofobii przygotowała akcję pod hasłem „Stoję po stronie młodzieży”. Biorą w niej udział znane osoby, m.in. Jacek Poniedziałek, Małgorzata Rozenek Majdan, Julia Kamińska, Jerzy Radziwiłowicz i Majka Jeżowska.

Article

Akcja jest oparta na spocie, w którym jej ambasadorzy czytają fragmenty listów opisujących problemy młodzieży LGBT związane z ich orientacją seksualną. Pokazywane są przy tym twarze młodych gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transpłciowych.

W kampanii biorą udział Mateusz Janicki, Jacek Poniedziałek, Małgorzata Rozenek Majdan, Tomasz Tyndyk, Julia Kamińska, Jerzy Radziwiłowicz, Majka Jeżowska i Beata Kawka. Oprócz głównego spotu codziennie do 25 października będą publikowana nagrania z kolejnymi z tych osób.

 

Akcja ma zwracać uwagę, że w Polsce blisko 70 proc. młodzieży LGBT ma myśli samobójcze, a połowa z nich zmaga się z objawami depresji. Takie osoby regularnie doświadczają przemocy motywowanej homofobią i transfobią, do której w 26 proc. przypadków dochodzi w szkole. Jedynie 25 proc. nastolatków LGBT, które powiedziały o swojej orientacji i tożsamości płciowej rodzicom, spotyka się z akceptacją matek, a tylko 12 proc. z akceptacją ojców.

- Chcemy, aby dorośli usłyszeli wreszcie głos nastolatków LGBT, poznali ich problemy i zrozumieli, dlaczego Tęczowy Piątek jest im tak bardzo potrzebny. Czas, aby wszyscy dorośli stanęli razem po stronie młodzieży! - podkreśla Joanna Skonieczna z Kampanii Przeciw Homofobii.

Spoty na potrzeby akcji nakręcił Damian Kramski, a wyreżyserował Michał Wojciechowski. Materiały do kampanii przygotowano we współpracy z firmami marketingowymi LocoMotive, Film Produkcja, Studio 99, Panavision Polska, Daylight Studio i Sputnik Studio.

Działania marketingowe obejmują głównie internet.

Tęczowy Piątek w szkołach

Akcja Tęczowy Piątek jest organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii od czterech lat. Odbywa się w ostatni piątek października, a o jej przebiegu w danej szkole decydują wspólnie uczniowie, nauczyciele i rodzice.

- W odpowiedzi na prośby płynące ze strony kadry szkolnej, uczniów i uczennic oraz rodziców uczyniliśmy organizację Tęczowego Piątku jeszcze prostszą. Dlatego w tym roku nie prowadzimy listy zgłoszeń. Nie wysyłamy też żadnych materiałów. Wszystko, co potrzebne, czyli zbiór informacji o akcji, proponowane aktywności i plakaty do pobrania znajduje się na stronie teczowypiatek.org.pl - opisuje Joanna Skonieczna.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jeżowska, Radziwiłowicz, Rozenek-Majdan, Kamińska i Poniedziałek w spocie Kampanii Przeciw Homofobii na Tęczowy Piątek (wideo)

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Magda
fajnie, że są takie spoty pokazujące ważne rzeczy dla młodych ludzi, bo mogą utonąć w zalewie informacji o "tęczowej zarazie" i nie mieć dobrej samooceny
11 15
odpowiedź
User
paff
Moja propozycja. Niech niektórzy nie wrzucają do sieci swoich słitfoci to nie będzie hejtu... ops... krytyki!
3 4
odpowiedź
User
Ewa
Jesteś OK. Tylko organizacje LGBT robią dla Ciebie straszną pracę.
0 0
odpowiedź