SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telefon Nokia 6650 WCDMA/GSM przeszedł badania

Nokia ogłosiła, że uzyskała wszystkie przewidziane prawem homologacje WCDMA i GSM dla swego dwusystemowego telefonu Nokia 6650 WCDMA/GSM, spełniając tym samym wymagania dyrektywy R&TTE, określającej zasady stosowania znaku CE na terenie Unii Europejskiej. Nokia 6650 uzyskała także homologację w Japonii, po przeprowadzaniu stosownych, wymaganych prawem prób przez oficjalny urząd badawczy TELEC. Pomyślne wyniki badań homologacyjnych oznaczają, że w tym momencie można rozpocząć dostawy telefonów do operatorów.

Telefon Nokia 6650, zaprezentowany po raz pierwszy 26 września w Helsinkach, to pierwszy na świecie aparat z zgodny ze standardem 3GPP, mogący pracować w systemach WCDMA/GSM. Operatorzy z całego świata zaczną teraz otrzymywać terminale Nokia 6650 w celu zoptymalizowania swych sieci i przeprowadzenia prób współdziałania, co jest etapem poprzedzającym wprowadzenie telefonu do handlu. Debiut komercyjny aparatu przewidziano na pierwszą połowę roku 2003.

"Rozpoczęcie dostaw Nokia 6650 do operatorów to kolejny ważny dowód dojrzałości naszego produktu i nieprzerwanego rozwoju naszej firmy oraz całej branży ku komercyjnym sieciom i usługom WCDMA. Nokia 6650 nie tylko dorównuje, ale wręcz przewyższa pod względem funkcjonalności, parametrów pracy i możliwości obecnych urządzeń GSM i GPRS", mówi Yrjö Neuvo, Główny Inżynier Nokia Mobile Phones.

"WCDMA to najbardziej efektywna finansowo technologia szybkiej transmisji danych w sieciach komórkowych. Otwiera ona drogę ewolucyjnego rozwoju, dopełniającą ciągły wzrost efektywności wykorzystania obecnych pasm GSM."

Technologia WCDMA została przyjęta przez 112 operatorów w 34 krajach, w ślad za obecnie wykorzystywanym standardami GSM/GPRS/EDGE, a także w Korei i Japonii. Oznacza to, że w perspektywie najwięcej terminali i usług będzie korzystać ze standardu WCDMA/GSM, ponieważ skala oferty pozwoli producentom i operatorom na znaczne oszczędności.

Na pierwszym etapie w większość sieci WCDMA szybkość transmisji będzie wynosić 128 kbps, do której przystosowany jest także telefon Nokia 6650. Sprawia to, że aparat Nokia 6650 jest szybszy od wszystkich tradycyjnych łączy komputerowych wykorzystujących tradycyjne stacjonarne linie telefoniczne, z jakich może skorzystać podróżujący biznesmen. Niezależnie od tego, Nokia przeprowadziła także udane próby transmisji z szybkością 384 kbps przez telefon Nokia 6650.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telefon Nokia 6650 WCDMA/GSM przeszedł badania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl