SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telefon stacjonarny ma 40 proc. Polaków, płacą 50 zł miesięcznie

Z telefonii stacjonarnej korzysta prawie 40 proc. Polaków. Średnio płacą za to 50 zł miesięcznie, wykonując najczęściej połączenia
lokalne.

Telefon stacjonarny ma 40 proc. Polaków, płacą 50 zł miesięcznie

Badanie przeprowadzone przez PBS DGA i CBM Indicator pokazuje, że tylko z telefonii stacjonarnej korzysta co dziewiąty Polak w wieku 15 lat i więcej, natomiast jednocześnie z telefonii stacjonarnej i komórkowej - nieco więcej niż co czwarty.>>> Polak z komórką: częściej dzwoni niż SMS-uje, wydaje 30-70 zł, zna Orange i Plusa (raport)


Zdecydowanie najczęściej z telefonów stacjonarnych są wykonywane połączenia lokalne. Nieco częściej niż na numery komórkowe Polacy dzwonią z telefonów stacjonarnych na numery stacjonarne w innych regionach kraju. 


Użytkownicy telefonii stacjonarnej najbardziej zadowoleni są z niezawodności i jakości usług, ogólnej obsługi klienta oraz dostępności u operatora różnego rodzaju informacji. 


Polacy korzystający z telefonów stacjonarnych przeciętnie płacą za to 50 zł miesięcznie. 


Najbardziej doskwierają użytkownikom telefonii stacjonarnej opłaty za usługi, które wykonują najczęściej, czyli połączenia lokalne i międzystrefowe. Jako dość wysokie postrzegane są też sam abonament i koszt instalacji telefonu. 


Polacy nie chcą płacić za telefonię stacjonarną więcej niż obecnie - średnio akceptują koszty tej usługi na poziomie maksymalnie 50-57 zł miesięcznie. 


Zdecydowanie najważniejszymi kryteriami przy wyborze operatora telefonii stacjonarnej są atrakcyjne ceny oraz promocje i rabaty. 

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej przez firmy PBS DGA i CBM Indicator od 22 listopada do 2 grudnia br. Sondaże - w formie bezpośrednich wywiadów kwestionariuszowych twarzą w twarz - zrealizowano w całym kraju na grupie 1,6 tys. osób w wieku minimum 15 lat reprezentatywnej pod względem miejsca zamieszkania. 605 z tych osób zadeklarowało korzystanie z telefonu stacjonarnego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telefon stacjonarny ma 40 proc. Polaków, płacą 50 zł miesięcznie

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
tiru-riru
ja płacę jeszcze mniej - mam abonament w NOM i płacę niecałe 30 zł :)))
8 8
odpowiedź