SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telekamery 2011 - kto wygrał?

Rozdano nagrody w plebiscycie “Telekamery Tele Tygodnia 2011” organizowanym przez Wydawnictwo Bauer. Konkurs zdominowała Telewizja Polska, która zgarnęła aż 10 nagród. Wśród kanałów tematycznych zwyciężyli: Kino Polska, TVN 24, Discovery Channel, Polsat Sport i Disney Channel. Nagrodę internautów zdobyła TVN 24.

Telekamery 2011 - kto wygrał?

W 14. już edycji plebiscytu można było głosować na osoby, programy, seriale oraz stacje telewizyjne w 15 kategoriach, 16. nagrodą była Telekamera Internautów. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Informacje - osobowość
1. Krzysztof Ziemiec (TVP 1) - 34 proc.
2. Anita Werner (TVN) - 19 proc.
3. Andrzej Turski (TVP 2) - 18 proc.

"Jest mi strasznie miło, bo ta nagroda przyznawana jest przez naszego największego szefa - widzów. W tym roku ma ona wyjątkowy wymiar. Dwa lata temu wszedłem w duży wiraż i gdyby był on większy, pewnie nie byłoby mnie na ekranie. Dziękuję wszystkim, którzy umożliwili mi powrót do telewizji i spotykanie się z 5-6 mln widzów dziennie. Dla osoby trochę fizycznie wykluczonej to jak lot w kosmos. Dziękuję redakcji i mojej rodzinie" - powiedział Krzysztof Ziemiec.

Publicystyka - program:
1. Magazyn Ekspresu Reporterów (TVP 2) - 45 proc.
2. Sprawa dla reportera (TVP 1) - 26 proc.
3. Celownik (TVP 1) - 12 proc.

"Cztery razy byłem na tej sali i w końcu mam wymarzone pierwsze miejsce. Poprzednio startowałem indywidualnie, a liczy się zespół. Na jutro musimy przygotować specjalny program" - obiecał Michał Olszański, autor Magazynu Ekspresu Reporterów.

Komentator sportowy:
1. Maciej Kurzajewski (TVP) - 41 proc.
2. Przemysław Babiarz (TVP) - 35 proc.
3. Mateusz Borek (Polsat) - 15 proc.

"W tej kategorii powinniśmy ocierać się o magię. Komentatorzy wtapiają się w skórę sportowca" - powiedział wręczający nagrodę w kategorii komentator sportowy Włodzimierz Szaranowicz. Najwięcej sportowej magii przekazał widzom Maciej Kurzajewski zyskując 41 proc. poparcia i Telekamerę. Tym samym trzeci raz z rzędu uznany został za najlepszego sprawozdawcę sportowego. "Dziękuję za prawidłowo oddane głosy. Mam tę przyjemność prowadzić programy śniadaniowe i rozrywkowe, ale najbardziej czuję się dziennikarzem sportowym" - powiedział Kurzajewski.

Rozrywka - osobowość:
1. Zenon Laskowik i Waldemar Malicki (TVP 2) - 46 proc.
2. Kuba Wojewódzki (TVN) - 21 proc.
3. Robert Górski (TVP 2) - 15 proc.

"Dziękujemy tradycyjnie wszystkim czytelnikom +Tele Tygodnia+ i czytelnikom wszelkiej prasy, bo czytać trzeba dużo. Jesteśmy ludźmi sceny i każdy nas występ w telewizji to nagrywany koncert na scenie" - powiedzieli laureaci.

Program rozrywkowy:
1. Jaka to melodia? (TVP 1) - 60 proc.
2. Mam talent (TVN) - 18 proc.
3. Kocham Cię Polsko (TVP 2) - 14 proc.

"Dziękuję Jedynce za gościnę przez 14 lat. Trzeba mieć odwagę, żeby tak długo z nami wytrzymać. Tę nagrodę mogą sobie postawić na półce wszyscy widzowie, bo to do państwa ona należy" - powiedział prowadzący program "Jaka to melodia?", Robert Janowski.

Serial codzienny:
1. Barwy szczęścia (TVP 2) - 41 proc.
2. Majka (TVN) - 25 proc.
3. Klan (TVP 1) - 15 proc.

"Chciałbym podziękować wszystkim, którzy oddali nasze głosy, naszym fanklubom i twórcom stron internetowych. Mamy nadzieję na dalsze sezony" - powiedział Krzysztof Grabowski, producent serialu.

Serial cotygodniowy:
1. Ojciec Mateusz (TVP 1) - 38 proc.
2. Czas honoru (TVP 2 ) - 27 proc.
3. Hotel 52 (Polsat) - 15 proc.

Muzyka:
1. Agnieszka Chylińska - 36 proc.
2. Patrycja Markowska - 27 proc.
3. Ewa Farna - 18 proc.

Aktor:
Piotr Adamczyk - 24,18 proc.
Andrzej Młynarczyk - 24,16 proc.
Cezary Żak - 24 proc.

Aktorka:
1. Katarzyna Zielińska - 36 proc.
2. Joanna Osyda - 20 proc.
3. Małgorzata Braunek - 17 proc.

 "Nie byłoby mnie tutaj, gdyby nie rodzina. Drodzy rodzice i ukochana siostro dziękuję wam. Dziękuję wszystkim telewidzom za te kartki, znaczki, rachunki telefoniczne. Ten zawód jest moją pasją. Dziękuję tym wszystkim, którzy stoją po drugiej stronie kamery i których nie widać, a sprawiają, że dobrze czuję się na planie" - powiedziała laureatka.

Kanał filmowy:
Kino Polska - 50 proc.

Kanał popularno-naukowy i kulturalny:
Discovery Channel - 28 proc.

Kanał sportowy:
Polsat Sport - 32 proc.

Kanał dziecięcy:
Disney Channel - 34 proc.

Kanał informacyjny i biznesowy:
TVN 24 - 47 proc.

Nagroda internautów:
TVN 24

Rafał Rastawicki, dyrektor TVP2 wręczył Specjalną Nagrodę Programu 2 kabaretowi Ani Mru Mru. "Od początku to Dwójka w nas uwierzyła i tutaj możemy się wygłupiać" - powiedzieli laureaci. "Nagrodą dla nas jest uśmiech widzów, a zwłaszcza uśmiech mojej mamy" - dodał Michał Wójcik z Ani Mru Mru.

W tym roku głosować można było za pomocą kuponów dołączanych do “Tele Tygodnia” i kart, sms-ów (można było wysłać tylko jeden), zaś w internecie odbywało się jedynie głosowanie na Telekamery internautów. W sumie oddano ponad 663 tys. głosów.

W zeszłym tygodniu Wydawnictwo Bauer poinformowało, że zaobserwowano przypadki masowego nadsyłania dużej liczby pocztowych/kuponów wypełnianych przez te same osoby. Według organizatorów proceder taki mógł mieć znaczący wpływ na wyniki głosowania, dlatego podjęto decyzję o unieważnieniu tych głosów. Nad przebieg głosowania czuwała firma Deloitte Audyt.

Nagrody w plebiscycie Telekamery “Tele Tygodnia” 2011 rozdano podczas gali transmitowanej w poniedziałek przez TVP 2, którą prowadzili Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski. Odbyła się ona w Teatrze Polskim. Rozdanie nagród dla kanałów tematycznych miało miejsce podczas przerwy reklamowej, widzowie Dwójki zobaczyli tylko jego skrót.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telekamery 2011 - kto wygrał?

97 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
walter
no i pięknie!!!
brawo! )
odpowiedź
User
Michał
W kolejnej edycji powinien być zakaz promocji telekamer w swoich audycjach! Niech widzowie ocenią obiektywnie.

A teraz wygrywają nie ci, którzy są najlepsi, ale ci, którzy najlepiej promowali u siebie telekamery
odpowiedź
User
Michał
TVP na siłę się promowało, pamiętacie kubeczek z nr SMS na biurku w serwisach w TVP Info? Superwizjer TVN przegrał z Jaworowiczową? SKANDAL!
odpowiedź