SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polsat będzie bezpośrednim nadawcą TV4 i TV6, znikają Polskie Media

Telewizja Polsat połączy się ze spółką Polskie Media, nadawcą TV4 i TV6, którą kupiła za 99 mln zł - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynął już wniosek o zmianę właściciela koncesji wydanych dla obu kanałów.

- W dniu 6 września br. wpłynął wniosek Polskich Mediów o wyrażenie zgody na przejście uprawnień z koncesji należących do Polskich Mediów na spółkę Telewizja Polsat. Jest on w trakcie opiniowania - mówi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT.

Po uzyskaniu zgody KRRiT, Telewizja Polsat oficjalnie stanie się nadawcą kanałów TV4 i TV6. Zgodnie z decyzjami, które już zapadły, Polskie Media przestaną dalej istnieć jako kontrolowana w 100 proc. spółka córka, ale połączone zostaną z Polsatem w jedną firmę.

Telewizja Polsat w komunikacie o transakcji przejęcia Polskich Mediów, co miało miejsce na początku września br. (więcej na ten temat) informowała, że pozwoli ona na realizacje “synergii w obszarach: dostępu i wykorzystania treści programowych, technicznym, reklamy, marketingu i cross-promocji oraz zasobów back-office”. Właśnie te działy spółki zarządzającej obecnie TV4 i TV6 mogą zostać objęte redukcją zatrudnienia, ale na razie Polsat nie podaje szczegółów na temat planowanej restrukturyzacji.

Warto dodać, że w 2007 roku Telewizja Polsat kupiła nadająca kanał TV Biznes firmę Media Biznes. Obecnie kanał ten nazywa się Polsat Biznes, ale Media Biznes pozostaje cały czas spółką zależną Polsatu.

Polsat ma obecnie w portfolio 17 kanałów pod swoją marką. Są to naziemne Polsat i Polsat Sport News oraz satelitarne Polsat 2, Polsat News, Polsat Biznes, Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat JimJam (tworzony wraz z Chello), Polsat Food, Polsat Viasat Explorer, Polsat Viasat History, Polsat Viasat Nature i Polsat Crime & Investigation Network (te pięć ostatnich stacji nadaje co prawda pod marką Polsatu, ale na podstawie umów z innymi nadawcami). Poza tym Polsat, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Film mają też swoje wersje w HD.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polsat będzie bezpośrednim nadawcą TV4 i TV6, znikają Polskie Media

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
TakSobieMyślę
Ustalił? to ma stwarzać pozory ekskluzywności informacji i wielkich wysiłków? a stwarza śmieszność, bo wszyscy już o tym wiedzą. co tu do ustalania jest? wystarczyło czytać raporty giełdowe. na bieżąco i ze zrozumieniem.
odpowiedź
User
tomasz
już wiem dlaczego od pierwszego września nic nie ma na TV4 :D
odpowiedź
User
Zorro
Czyli Cyfrowy Polsat, spółka giełdowa kontrolowana przez Solorza, kupił dwa kanały telewizyjne od tego samego Solorza, tyle że za pieniądze akcjonariuszy (czyli strzyżonych owiec) giełdowego Cyfrowego Polsatu. Będzie miał na nowe waciki.
odpowiedź