SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska kupuje 137 samochodów typu bus, furgon i kombi

Telewizja Polska ogłosiła dwa przetargi na dostawę fabrycznie nowych samochodów. Pierwszy dotyczy zakupu 37 samochodów typu furgon: 31 z nich ma służyć do przewozu osób (9), a sześć pozostałych - do przewozu towarów i 3 osób. Drugi - zakupu 100 samochodów typu kombi.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Przetarg na dostawę tzw. furgonów podzielono na dwie części, co oznacza, że mogą zostać wybrane w nim dwie różne firmy. Pierwsza część dotyczy dostawy 31 samochodów typu bus przeznaczonych do przewozu 9 osób. TVP oczekuje od dostawcy, by były to samochody z bieżącej produkcji, w pełni wyposażone, w kolorze białym, z klimatyzacją, pełną elektryką, o pojemności silnika nie mniejszej niż 1,6l.

Druga część postępowania dotyczy zakupu sześciu samochodów typu furgon, które mają być przeznaczone do przewozu towarów i trzech osób. Wymagania co do nich są identyczne, jak w przypadku busów, pojemność silnika nie powinna być mniejsza niż 2l.

Samochody te mają być objęte 24-miesięczną gwarancją. Zwycięskie firmy będą je dostarczać TVP etapami we wskazanych terminach, najpóźniej w ciągu 5 miesięcy od podpisania umowy. Za każdą dostawę nadawca zapłaci w ciągu 30 dni od dnia odbioru aut.

Importerzy zainteresowani sprzedażą busów TVP muszą wpłacić 55 tys. zł wadium, a firmy, które chcą sprzedać nadawcy furgony - 11 tys. zł.

W oddzielnym przetargu Telewizja Polska wybiera importera, od którego kupi 100 samochodów typu kombi. Mają mieć silniki benzynowe, o pojemności silnika nie mniejszej niż 1,4 l i mieć pełne wyposażenie. Mają być klasyfikowane w tzw. segmencie D, czyli aut klasy średniej (do tego segmentu zaliczane są np. takie modele aut, jak Toyota Avensis, Ford Mondeo, Volkswagen Passat, Mazda 6, Kia Optima, Skoda Octavia).

W warunkach przetargu zapisano, że auta będą objęte 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym. Również mają zostać dostarczone do TVP w ciągu 5 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Importerzy, którzy chcą sprzedać Telewizji Polskiej swoje auta kombi, muszą wpłacić 140 tys. zł wadium.

Oba przetargi trwają do 4 września br.

W ub.r. Telewizja Polska zanotowała wzrost wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego o 69,9 proc. do 622,5 mln zł oraz spadek przychodów z reklam i sponsoringu o 8,4 proc. do 798,6 mln zł. Firma osiągnęła 500 tys. zł zysku netto, natomiast na br. planuje stratę w wysokości ponad 100 mln zł.

Na koniec ub.r. w firmie było zatrudnionych na etacie 2 657 osób, o 7,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Członkowie zarządu firmy zarabiali 25,6 tys. zł miesięcznie, a doradcy zarządu, dyrektorzy i wicedyrektorzy - po ok. 20 tys. zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska kupuje 137 samochodów typu bus, furgon i kombi

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
enter
No proszę, wszystko na koszt suwerena i to bez pytania jego o zdanie czy w ogóle życzy sobie istnienia państwowych mediów- podnóżka władzy.
42 20
odpowiedź
User
Andrzej
Brak słów
36 18
odpowiedź
User
qi
niezbędnym wyposażeniem jest też zegarek. żeby ekipa, która jedzie na manifestację mogła przybyć dokładnie kwadrans po jej zakończeniu i nakręcić materiał że nikogo tam nie było. należałoby zapytać po co nam taka telewizja.
33 16
odpowiedź
User
korba
31 furgonów na centralę, agencję informacyjną i 16 oddziałów terenowych wpisanych w ustawę
21 11
odpowiedź
User
qqq
Może byście napisali też, że chcą kupić wozy transmisyjne 4K i się rozwijać technologicznie
16 21
odpowiedź