SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska ma zwrócić na fundusz socjalny 4 mln zł ze sprzedaży mieszkań zakładowych

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Telewizja Polska ma przekazać na rzecz zakładowego funduszu świadczeń socjalnych kwotę 4,07 mln zł uzyskaną ze sprzedaży zakładowych lokali mieszkalnych. W tej sprawie firmę pozwały działające w niej związki zawodowe.

siedziba Telewizji Polskiej, fot. TVP Article

Pozew przeciw Telewizji Polskiej złożyły do XXI Wydziału Pracy Sądu Okręgowego w Warszawie w marcu ub.r. Komisja Zakładowa nr 295 TVP Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” - Region Mazowsze, Rada Zakładowa TVP Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Radia i Telewizji oraz Organizacja Międzyzakładowa w TVP Związku Zawodowego Pracowników Twórczych i Technicznych Mediów Polskich Wizja.

Jak poinformowała Wizja, TVP sprzedawała stopniowo zakładowe lokale mieszkalne za kadencji dwóch poprzednich zarządów firmy, przede wszystkim pod wodzą Juliusza Brauna, prezesa TVP od połowy 2011 roku do lipca ub.r. Pod koniec 2013 roku spółka poinformowała, że sprzedała w tamtym roku w przetargach publicznych trzy nieruchomości oraz 12 lokali mieszkalnych za 18,52 mln zł (za 12 lokali mieszkalnych w Warszawie przy ul. Ksawerów i ul. Gierymskiego otrzymała netto 2,07 mln zł). Na 2014 rok planowała sprzedaż kolejnych nieruchomości, m.in. lokali mieszkalnych i nieruchomości w Warszawie i Piasecznie.

W zeszłym tygodniu Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że TVP musi przekazać na rzecz zakładowego funduszu świadczeń socjalnych kwotę 4,075 mln zł uzyskaną ze sprzedaży zakładowych lokali mieszkalnych. Ponadto zasądzono od firmy 107,2 tys. tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego i kosztów sądowych. Wyrok jest nieprawomocny.

- Przedstawiciele strony związkowej dążyli do ugody, aby zminimalizować  dodatkowe koszty. Niestety bezskutecznie - zaznaczyła Wizja.

Telewizja Polska w środę przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że w proces dotyczy sprzedaży w 2013 i 2014 roku 18 mieszkań znajdujących się w Warszawie, w dzielnicy Mokotów. Sprzedano je po przeprowadzeniu przetargu nieograniczonego i uzyskaniu stosownych zgód korporacyjnych na ich zbycie za łączoną kwotę 4,07 mln zł.

TVP wystąpiła już z wnioskiem o uzasadnienie wyroku. Po jego otrzymaniu spółka zdecyduje, czy wniesie apelację.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska ma zwrócić na fundusz socjalny 4 mln zł ze sprzedaży mieszkań zakładowych

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Janusz Daszczyński
Proszę mnie w to nie mieszać. Prezesem TVP byłem grubo po złożeniu pozwu przez związek zawodowy Wizja - od 29 lipca 2015 do 8 stycznia 2016. Pozdrawiam. Janusz Daszczyński
PS
Cytat z komunikatu Wizji:
4 marca 2015 roku trzy związki reprezentatywne tj. ZZPTiT MP Wizja, Komisja Zakładowa NSZZ Solidarność TVP S.A. oraz Rada Zakładowa TVP S.A. MZZPRiTV złożyły w Sądzie Rejonowym w Warszawie pozew przeciwko TVP S.A. o zwrot kwoty 4.075.283 zł na konto Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z tytułu sprzedaży mieszkań zakładowych, do czego zobowiązują zapisy stosownej ustawy.

Sprzedaż w/w mieszkań odbywała się sukcesywnie za poprzednich dwóch zarządów Spółki. Ze względu na wartość sporu, pozew przesłany został do Sądu Okręgowego XXI Wydział Pracy.
12 8
odpowiedź
User
Obywatel1950
A kto, w razie przegranej prawomocnej, odda do sądu sprawę przeciwko wczesnemu prezesowi (który, według niego, powinien uzyskać absolutorium) i, idącemu z nim rączka w rączkę, pełnomocnikowi zarządu TVP ds związków zawodowych? Bo przecież jest chyba ktoś temu winny? Chyba, że, jak to w Polsce - "nie zrobimy krzywdy ich, to nie zrobią potem nam". Najwyższy czas nauczyć partyjnych odpowiedzialności za słowa i czyny!
9 8
odpowiedź