SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska zainteresowana organizacją po raz drugi Eurowizji Junior

Telewizja Polska jest zainteresowana organizacją Eurowizji Junior po tym, jak po raz kolejny konkurs ten wygrała Polka, Wiktoria Gabor. TVP zgłosi swoją kandydaturę - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Wiktoria Gabor Article

17. konkurs Eurowizji Junior, którego finał odbywał się w niedzielę, 24 listopada wygrała Polka, Wiktoria Gabor, która uzyskała 278 punktów. Wydarzenie było organizowane w Arenie Gliwice.

W tym roku gospodarzami i organizatorami wydarzenia była Europejska Unia Nadawców, Telewizja Polska oraz miasto Gliwice. Był to pierwszy konkurs Eurowizji Junior organizowany w Polsce od startu inicjatywy w 2003 roku. Wydarzenie było transmitowane przez publicznego nadawcę w Polsce oraz nadawców zagranicznych.

Nasz kraj zyskał możliwość goszczenia Eurowizji Junior, ponieważ w listopadzie ub.r. konkurs, odbywający się w Mińsku, wygrała nasza reprezentantka Roksana Węgiel. Zaśpiewała piosenkę „Anyone I Want To Be” i dostała najwięcej punktów, po zsumowaniu wyników głosowania widzów i jurorów.

Wygrana Wiktorii Gabor również daje możliwość wzięcia udziału w postępowaniu na gospodarza Konkursu Eurowizji Junior. Fakt zwycięstwa nie sprawia jednak, że kraj z którego pochodzi wykonawca automatycznie w kolejnym roku staje się gospodarzem imprezy.

Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl Telewizja Polska złoży jednak swoją aplikację i będzie się ubiegać o organizację wydarzenia po raz kolejny. Zgłosić miała się także Hiszpania (w tym roku zajęła 3. miejsce), więc Europejska Unia Nadawców będzie musiała rozstrzygnąć, który z tych krajów będzie gospodarzem. Gdyby to Telewizja Polska miała być współorganizatorem show, niewykluczone jest powtórzenie scenariusza z tego roku, czyli ponownie miałoby ono miejsce w Gliwicach.

W tym roku w finale rywalizacji o goszczenie imprezy były też Szczecin i Toruń. O wyborze Gliwic zdecydowały m.in. to, że tamtejsza hala na potrzeby wydarzenia może zostać zajęta przez ponad 20 dni (taki jest wymóg przy przygotowywaniu koncertu), a w jego finansowanie zaangażowały się Gliwice i województwo śląskie.

Hasłem tegorocznej edycji konkursu było „Share The Joy” (Dziel się radością). Natomiast w logo konkursu znalazł się latawiec, jako symbol wolności i lekkości.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Eurowizja Junior 2019 to widowisko muzyczne, w którym dzieci - reprezentanci państw należących do Europejskiej Unii Nadawców - prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję.

W rywalizacji udział wzięło łącznie 19 młodych artystów - obok Polski, Hiszpanii i Holandii byli także przedstawiciele: Holandii (186 punktów), Francji (169), Macedonii Północnej (150), Włoch (129), Australii (121), Armenii (115), Serbii (109), Białorusi (92), Irlandii (73), Rosji (72), Gruzji (69), Ukrainy (59), Portugalii (43), Albanii (36), Walii (35), Malty (29). Towarzyszyli im delegaci i przedstawiciele nadawców publicznych z ich państw.

Gabor wystąpi podczas „Sylwestra marzeń z Dwójką”

Wiktoria Gabor będzie jedną z uczestniczek tegorocznej imprezy sylwestrowej Telewizji Polskiej, która odbędzie się w Zakopanem. Eurowizja Junior 2019 to widowisko muzyczne, w którym dzieci - reprezentanci państw należących do Europejskiej Unii Nadawców - prezentują utwory stworzone specjalnie na tę okazję.

Pokazany w niedzielę po południu w TVP1, TVP ABC i TVP Polonia finał 17. Konkursu Piosenki Eurowizji Junior oglądało średnio 5,34 mln widzów - wynika z najnowszych danych telemetrycznych udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska zainteresowana organizacją po raz drugi Eurowizji Junior

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
seba
aż sie prosi by zrobić tą imprezę na Stadionie Narodowym
10 13
odpowiedź
User
Ja
aż sie prosi by zrobić tą imprezę na Stadionie Narodowym

W listopadzie ? To tak samo jak by zrobić w plenerze,dzieciaki by zamarzły .
Próby trwają dwa tygodnie.
11 8
odpowiedź
User
Sebek
ale nudaa i patologia szkoda oglądania i kasy na oglądanie patologie TVP
5 18
odpowiedź
User
Felix_JaroslawaK
ale nudaa i patologia szkoda oglądania i kasy na oglądanie patologie TVP


Tak tak Sebek
9 4
odpowiedź
User
Answer
aż sie prosi by zrobić tą imprezę na Stadionie Narodowym
Już były edycje Orange Warsaw Festiwal na Narodowym i musieli zmienić lokalizację ze względu na protesty mieszkańców, którzy skarżyli się na hałas.
W listopadzie ? To tak samo jak by zrobić w plenerze,dzieciaki by zamarzły .
Próby trwają dwa tygodnie.
Narodowy ma rozsuwany dach i podgrzewaną płytę.
16 5
odpowiedź