SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Polska pyta swoje ośrodki regionalne o koszty obsługi WOŚP

W zeszłym tygodniu Telewizja Polska poprosiła dyrektorów ośrodków regionalnych Telewizji o dostarczenie podsumowania kosztów obsługi finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w latach 2007-2016. Prezes Jacek Kurski zapewnił jednak, że Finał WOŚP będzie relacjonowany na antenach telewizji publicznej.

PAP / Tomasz Gzell Article

Jak podaje portal Oko.press, pisma w sprawie WOŚP zostały wysłane z biura kontrolingu i restrukturyzacji TVP. Prośbę o przekazanie danych dotyczących kosztów obsługi WOŚP wyjaśniono koniecznością przekazania tych informacji radzie nadzorczej. Pisma zostały wysłane do dyrektorów ośrodków regionalnych, którzy mieli przygotować odpowiedzi do piątku.

W piątek centrum informacji TVP nie odpowiedziała nam na pytania o doniesienia Oko.press.

Dwa tygodnie temu Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała, że współorganizatorem i partnerem telewizyjnym najbliższego finału WOŚP będzie Grupa TVN. Przy wszystkich dotychczasowych finałach akcji taką funkcję pełniła Telewizja Polska.

Prezes TVP Jacek Kurski zapewnił w piśmie skierowanym do Jerzego Owsiaka, że Telewizja Polska „nie uchyli się od informowania o przebiegu i rezultacie corocznej zbiórki Orkiestry na swoich antenach”. Fundacja WOŚP skierowała propozycje współpracy jednocześnie do TVP i TVN. Drugi nadawca szybko zadeklarował, że jest tym zainteresowany, natomiast od pierwszego nie nadeszła żadna odpowiedź.

25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia 2017 roku. Celem zbiórki będzie ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.
W ostatnim finale WOŚP zebrała ponad 72 mln 696 tys. 501 zł - to absolutny rekord. Fundacja z roku na rok zbiera większe sumy, tym razem jednak udało się zebrać prawie 20 mln zł więcej niż rok wcześniej (w 2015 r. było to ponad 53 mln zł). W sumie w ciągu 24 lat WOŚP zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny ponad 720 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska pyta swoje ośrodki regionalne o koszty obsługi WOŚP

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hbg
a po co tracić czas antenowy na te wrzaski ?
32 53
odpowiedź
User
jn11
a po co tracić czas antenowy na te wrzaski ?


pewnie, lepiej puścić Mszę Świętą, wyjdzie taniej. kogo obchodzi jakaś tam dobroczynność...
62 33
odpowiedź
User
Ała
Czy ktoś widział rozliczenia finansowe WOŚP? Pozdrawiam darczyńców

Za trudno dobrozmianowcowi wejść na stronę i sobie przeczytać?
45 26
odpowiedź
User
cierpliwy
Czy ktoś widział rozliczenia finansowe WOŚP? Pozdrawiam darczyńców

Widziałem sprzęt w szpitalach, klinikach, miejscach w których ratuje się życie.
44 17
odpowiedź
User
ani grosza
Koszty w TVP ?- ciekawe zagadnienie na poziomie algebry wyższych przestrzeni - dodam nie istniejących w rzeczywistości.
21 13
odpowiedź