SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Polska oburzona słowami Jakuba Wątłego w Superstacji, że dziennikarze TVP to gnidy. "To mowa nienawiści" (wideo)

Jakub Wątły we wtorek w swoim programie „Krzywe zwierciadło” w Superstacji określił dziennikarzy Telewizji Polskiej jako „brudne, śmierdzące gnidy, które nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej”. TVP wyraziła oburzenie tą wypowiedzią i podjęła już działania prawne.

Jakub Wątły, fot. SuperstacjaArticle

We wtorkowym wydaniu „Krzywego zwierciadła” Jakub Wątły rozmawiał z Tomaszem Jastrunem. - Co pan myśli o tych brudnych, śmierdzących gnid, którzy nazywają się dziennikarzami, a firmują ten rynsztok w telewizji publicznej - zapytał w pewnym momencie (ok. 11:50 minuty w poniższym wideo) Wątły swojego gościa. Jastrun stwierdził, że myśli o tych dziennikarzach nie z gniewem, tylko ze współczuciem. - Trudno coś bardziej podłego niż nakłaniać ludzi do podłości, czyli obwiniam głównie szefów - zaznaczył.

- Ale część z tych gnid twierdzi, że mają swoje pięć minut. Nigdy nie chciałbym i pewnie państwo też byście nie chcieli przeżywać pięciu minut, podczas których pijecie albo jecie odchody, co dzieje się wśród prawie wszystkich tak zwanych dziennikarzy telewizji publicznej - dodał Jakub Wątły.

 

W czwartek ten fragment programu zamieściło na portalach społecznościowych sporo internautów. Po południu Telewizja Polska odniosła się do niego w oświadczeniu.

- Stanowczo protestujemy przeciwko używaniu w debacie publicznej tak wulgarnego i agresywnego języka, jaki został zaprezentowany w ww. programie. Szokujące wypowiedzi wyżej wymienionych osób godzą w dobre imię dziennikarzy Telewizji Polskiej i są typowym przykładem mowy nienawiści. Jako środowisko mediów oświadczamy, że nie możemy tolerować w przestrzeni publicznej tak niskich standardów wypowiedzi, które mogą doprowadzić do znaczącej patologii w języku debaty publicznej - oceniła TVP.

- Osoby używające tego typu sformułowań powinny zostać napiętnowane i wykluczone z przestrzeni publicznej, a stacja telewizyjna tolerująca tego typu zachowania swoich pracowników powinna ponieść przewidziane prawem konsekwencje - napisano w oświadczeniu.

Telewizja Polska poinformowała, że podjęła działania prawne w tej sprawie.

„Krzywe zwierciadło” z Jakubem Wątłym po ponad półrocznej przerwie wróciło na antenę Superstacji w grudniu ub.r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Polska oburzona słowami Jakuba Wątłego w Superstacji, że dziennikarze TVP to gnidy. "To mowa nienawiści" (wideo)

124 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
rozbawiony socjalistami piSSu
Oburzają się o prawdę ??? Przecież prawda ich wyzwoli :D
odpowiedź
User
I tyle
Ależ skąd- to mowa niezgłębionej miłości.....
odpowiedź
User
prawnik
Niektórzy mówili, że poprawność polityczna jest zła.
Niektórzy uważali, że gra w strzelanie do Prezydenta Komorowskiego, jest zabawna.
Niektórzy uważali, że zatrudnienie półtora tysiąca płatnych hejterów jest świetnym pomysłem na wygranie wyborów.

Ale akcja czyni reakcję.
Gdy się zaczyna psuć standardy, trzeba rozumieć, że standardem stanie się zepsucie.
I nie będzie już dobrych, ani uśmiechniętych.

***

Będzie NAPRAWDĘ TRUDNO posprzątać ten smród, który się wylał półtora roku temu. Może nawet nie da się tego zrobić, jeśli ogarnie on także tych, którzy mieli go sprzątać.

Uważam, że zatęsknimy do poprawności politycznej. Czyli inaczej: grzeczności, uprzejmości.
Ale nie wiem, czy uda nam się przywrócić grzeczność - opartą na wewnętrznym przekonaniu i szacunku.
odpowiedź