SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja Puls ma ponad 200 mln zł przychodów i rozmawia z inwestorami

Przychody Telewizji Puls w ub.r. przekroczyły poziom 200 mln zł, a w tym roku powinny być o 20 proc. wyższe. Spółka prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, nadal rozważa też debiut giełdowy.

Dariusz Dąbski, prezes TV Puls Article

- Zgłaszają się do nas potencjalni partnerzy, którzy doceniają skalę naszej stacji oraz nasz potencjał. Jesteśmy trzecią telewizją komercyjną w Polsce, mamy bardzo duże możliwości - mówi Wirtualnemedia.pl Dariusz Dąbski, prezes Telewizji Puls. Dodaje, że większe zainteresowanie współpracą z kierowaną przez niego spółką zaczęło się, gdy w naszym kraju pojawili się inwestorzy, by rozmawiać o zakupie pakietu TVN.

Wśród potencjalnych partnerów nadawcy są m.in. koncerny posiadające kanały płatne. - Oglądalność ich kanałów jest pod presją, ponieważ widzowie wybierają telewizję naziemną i internet, dlatego ci nadawcy muszą szukać efektu synergii i skali - mówi Dąbski.

- Z drugiej strony by dojść do poziomu Polsatu i TVN musimy mieć odpowiednią skalę zakupów i produkcji, a osiągnąć ją można łatwiej, gdy będzie się z kimś znaczącym, kto ma dostęp do kontentu i know how współpracować - dodaje Dąbski. Ujawnia, że rozmowy z potencjalnymi partnerami prowadzone będą wiosną i latem, a jesienią się okaże jaki będzie ich efekt.

Zdaniem prezesa Telewizji Puls, najlepsza dla stacji byłaby współpraca programowa ze znaczącym partnerem strategicznym, ale nie wyklucza on również pozyskania inwestora kapitałowego, jeśli będzie to niezbędne dla rozwoju stacji.  Rozważanymi scenariuszami jest też wejście na Giełdę Papierów Wartościowych czy dalszy rozwój finansowany we własnym zakresie.

Dariusz Dąbski potwierdza, że w 2015 roku Telewizja Puls osiągnęła zakładane wskaźniki - przychody spółki przekroczyły 200 mln zł, a na ofertę programową wydała ona ok. 100 mln zł.

 - W tym roku jest potencjał i szansa na wzrost przychodów o ok. 20 proc. - mówi Dąbski. Wzrost wydatków programowych będzie również zależeć od kursu dolara, w którym płaci się za prawa filmowe. - Jeśli dolar kosztować będzie poniżej 4 zł, to proporcjonalnie wzrost wydatków będzie bliski do wzrostu przychodów - informuje prezes spółki.

Wiosną TV Puls pokaże codzienny serial paradokumentalny „Tajemnice medyczne”, nowe seriale zagraniczne i hity filmowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Puls ma ponad 200 mln zł przychodów i rozmawia z inwestorami

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Krzysiek
Juz kiedyś czytałem jak prezes Dąbski w tamtych latach mówił na nowości stawiamy na wiosnę albo na jesień i jakoś nie widać tych nowości szczególnie Polski . a mojemu Puls mógłby się skupić na serialach zagraniczny nie każdy ma dostęp do płatnych kanałów .i nie każdy też chce szukać w necie seriali a tu miałby pod ręką
10 8
odpowiedź
User
Michał
Niech się wyróżnią i zrobią jakiś dobry serial kryminalny na poziomie gliny , pitbulla czy odwróconych wtedy przełączę na ich kanał a tv oglądam rzadko tylko discovery i sport a filmy i seriale to internet....
11 9
odpowiedź