SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Republika zmienia logo. W ramówce nowe cykle Goćka i Kani, programy z tweetami i telefonami od widzów

Telewizja Republika wprowadza nową identyfikację wizualną, której towarzyszą zmiany w jesiennej ramówce stacji. Poszerzone zostało pasmo wieczorne, a nowe formaty (m.in. tworzone i prowadzone przez Dorotę Kanię, Piotra Goćka, Marcina Bąka i Karola Plewę) to głównie publicystka oraz programy oparte na kontaktach z widzami.

Article

Telewizja Republika wprowadziła nową identyfikację wizualną, która została zaprezentowana wraz z jesienną ramówką stacji. Poprzedni logotyp, z przewodnim motywem kojarzonym z flagą Polski z towarzyszącym napisem, został zastąpiony niebieskim napisem wraz z elementem bieli i czerwieni.

Stacja wraz ze zmianą logotypu wprowadza kilka modyfikacji do jesiennej ramówki. Główną zmianą jest poszerzenie pasma wieczornego, które od 9 października wystartuje o 18:30 audycją „Z Wiejskiej na gorąco” (prowadzą Magdalena Bałkowiec, Aleksandra Zarzycka), a zakończy po 21:00 programem „W punkt” Katarzyny Gójskiej-Hejke (prowadząca od poniedziałku do środy) i Ryszarda Gromadzkiego (prowadzący we czwartki). Gromadzki prowadzić będzie także główny program informacyjny TV Republika „Dzisiaj”, który zostanie przesunięty z 19:00 na 18:45. Każdemu wydaniu towarzyszyć będzie rozmowa polityczna.

O 19:30 emitowany będzie serwis z wiadomościami zagranicznymi „Republika zza granicy”, prowadzony przez Piotra Kieragę. O godzinie 20:00 Ryszard Gromadzki, Marcin Bąk, Adrian Stankowski poprowadzą „Gościa Wieczoru”, a o 20:30 TV Republika pokaże „Pytanie do…” Rafała Potockiego, w którym prowadzący będzie przekazywał pytania od widzów zaproszonym gościom. W tym samym paśmie, o godz. 20:40 emitowany będzie program „Publicyści w wieczorze Telewizji Republika”, który poprowadzą Marcin Bąk i Adrian Stankowski.

Zmiany obejmują także inne pasma nadawania Telewizji Republika. Porę emisji zmienia program Ewy Stankiewicz -  „Otwartym tekstem” będzie pokazywany w każdy czwartek o godz. 21:30. W piątkowym paśmie „Polska na dzień dobry” Rafał Ziemkiewicz poprowadzi „Tydzień według Ziemkiewicza”.

Nowe formaty nastawione na interakcję z widzem

W jesiennej ramówce Telewizji Republika zobaczymy siedem nowych formatów, z czego pięć ma charakter publicystyczny. Kilka programów będzie tworzonych z udziałem widzów.

- W jesiennej ramówce mamy dużo nowych programów, redakcja pokazała w czasie tworzenia ich swoją kreatywną twarz. Jestem pod wrażeniem tego, w jak krótkim czasie udało się przygotować tyle nowych formatów. Część programów emitowanych już teraz na antenie pokazuje, że ma duży potencjał. Zmianom w ramówce towarzyszy zmiana w oprawie wizualna i logo - powiedział podczas prezentacji ramówki Radosław Dobrzyński, członek zarządu Telewizji Republika.

W poniedziałek 16 października o godz. 20:30 na antenie Telewizji Republika zadebiutuje „Tweetup Republika”, w którym widzowie za pomocą hasztagu#TweetUpRepublika będą zadawali pytania zaproszonej do studia znanej publicznie osobie. Program poprowadzą Emilia Pobłocka i Łukasz Jankowski (Radio Wnet).

Podobną formułę będzie miał debiutujący w piątek, 13 października, publicystyczny format „Oddaję Państwu głos”, prowadzony przez Karola Plewę. Podczas programu telewidzowie przez telefon „na żywo” zadają pytania obecnej w studio sobie publicznej. Premierowe odcinki co piątek o godz. 20:50.

Od niedzieli 15 października o godzinie 18:35 rusza cykl filmów dokumentalnych Doroty Kani „Gry tajnych służb”, dotyczących zagadkowych śmierci związanych z największymi aferami w Polsce po 1989 roku.

Kolejną nowością w ramówce Telewizji Republika jest audycja poświęcona największym gwiazdom polskiego hip-hopu „Nie o to pytałem”. Program emitowany jest od 2 października, prowadzi go Bartosz Boruciak. Gościem pierwszego odcinka był Popek.

Na 29 października zaplanowano premierowy odcinek audycji „Studnia”. Gośćmi programu będą  osoby publiczne kojarzone z wartościami chrześcijańskimi, którzy będą opowiadać o innej twarzy Kościoła katolickiego. Program poprowadzą Dominika Dembińska i Stefan Czerniecki.

Na październik planowana jest także premiera publicystycznego „Alfabetu III RP” Piotra Goćka. Prowadzący będzie komentować rzeczywistość, sięgając do całej historii III RP. W programie weźmie udział także zaproszony gość.

Ostatnią z październikowych premier będzie „Republika sztuki”, prowadzona przez Marcina Bąka. Cykl rozmów z prezesem Związku Polskich Artystów Plastyków, doktorem Januszem Janowskim o historii sztuki. Program realizowany we współpracy z największymi muzeami w Warszawie.

We wrześniu br. oglądalność Telewizji Republika spadła o 50 proc. w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej i wyniosła 0,05 proc w grupie wszystkich widzów i 0,03 proc. w grupie komercyjnej. Stacja zajmuje tym samym ostatnie miejsce, jeśli chodzi o  udziały w rynku kanałów informacyjnych.

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika zmienia logo. W ramówce nowe cykle Goćka i Kani, programy z tweetami i telefonami od widzów

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
prawnik
Widzę pewną przesadę w uwadze zwracanej na TV Republika. Oglądalność na poziomie zbliżonym do 0%, a artykułów jakby była w pierwszej dziesiątce.
Może, dla odmiany, trochę uwagi dla Sci-Fi Universal?
odpowiedź
User
Henio
Fuj
odpowiedź
User
Gzyms
Nekrofilia.
odpowiedź