SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizja Republika za kilka zł miesięcznie w kablu i na satelicie

Na przełomie kwietnia i maja br. ruszy Telewizja Republika - nowy kanał informacyjno-publicystyczny, dostępny za dodatkowa opłatą w kablu i na satelicie. Stacja liczy na pozyskanie 600-800 tys. abonentów płacących między 2 a 10 zł miesięcznie. 

Telewizja Republika za kilka zł miesięcznie w kablu i na satelicie

- Zamierzamy zakodować sygnał, a poprzez dystrybucję w sieciach kablowych, satelitarnych i internet dotrzemy do 7 mln abonentów. Dostęp do niej będzie więc płatny - powiedział Piotr Barełkowski, prezes spółki Telewizja Niezależna (nadawca Telewzji Republika), podczas konferencji prasowej. Spółka zdecydowała się na taki model dystrybucji, bo nie liczy, że uda się sfinansować jej działanie tylko z reklam ze względu na kryzys reklamowy czy możliwe opory reklamodawców.

Telewizja Republika ma mieć charakter publicystyczno-informacyjny. Na antenie co 15 minut nadawane będą flesze informacyjne, w ofercie znajdą się też programy publicystyczne, magazyny kulturalne i historyczne, a także dokumenty i reportaże. Twórcy zapowiadają, że kanał będzie nadawany głównie na żywo i będzie interaktywny. Realizowany będzie w jakości HD. - Mamy nadzieję, że nasza telewizji poszerzy przestrzeń wolności słowa - mówiła na konferencji Ewa Stankiewicz, dyrektor artystyczna kanału. Jego redaktorem naczelnym jest Bronisław Wildstein, a wiceprezesem - Tomasz Sakiewicz.

- Zleciliśmy badania Homo Homini, które pokazały, że 27 proc. widzów z płatną telewizją jest zainteresowanych stacją o takim profilu programowym, a 20 proc. jest gotowe za to zapłacić 2-10 zł miesięcznie. Dlatego szacujemy, że możemy mieć 600-800 tys. abonentów - ujawnił Barełkowski. Cena miesięcznego dostępu do kanału ma wynosić kilka złotych i będzie różna u różnych operatorów.

W grupie założycieli Telewizji Niezależnej znajdują się: Bronisław Wildstein, Tomasz Sakiewicz, Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Paweł Lisicki, Katarzyna Górska-Hejke i Anita Gargas. Będą oni także pracować na rzecz stacji (cały zespół liczyć ma około 50 osób). Wśród twórców kanału są też Dorota Kania czy Piotr Lisiewicz. Założycielami spółki jest też grupa przedsiębiorców, którzy deklarują finansowanie projektu, ale chcą na razie pozostać anonimowi.

Nadawca chce złożyć wniosek w KRRiT o koncesję satelitarną na początku 2013 r. i liczy na pozytywne zakończenie procesu koncesyjnego w ciągu dwóch miesięcy. Planowane jest przeprowadzenie emisji prywatnej i debiut na rynku NewConnect w lutym przyszłego roku.

- Do końca 2013 r. wspólnicy i akcjonariusze są gotowi zainwestować w rozwój spółki 4-5 mln zł. Liczymy, że w 2014 r. uda nam się, dzięki wpływom abonamentowym, w znacznym stopniu zbilansować działalność telewizji – podkreślał na konferencji Barełkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja Republika za kilka zł miesięcznie w kablu i na satelicie

67 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
zapowiada się na klęskę roku
odpowiedź
User
PP
POPIERAM INICJATYWE I CHETNIE JA BEDE WSPIERAL!!!!!!!!!!!!
odpowiedź
User
kaz
Zapowiada się na sukces roku.
odpowiedź