SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejne pieniądze od ministerstwa dla nadawcy TV Trwam. Za kampanię o zdrowiu

W październiku i listopadzie Ministerstwo Zdrowia przelało Fundacji Lux Veritatis prawie 380 tys. zł. To cena kampanii „Planuję długie życie” na antenie Telewizji Trwam.

W odpowiedzi na interpelację senatora PO Krzysztofa Brejzy wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w minionych dwóch miesiącach z resortu wyszły dwa przelewy do Fundacji Lux Veritatis. 18 października przekazano 192,9 tys. zł, a 17 listopada - 184,5 tys. zł.

To cena zakupu czasu na antenie Telewizji Trwam do emisji spotów z kolejnej odsłony kampanii „Planuję długie życie”. Wiceminister nie wskazał, w jakim okresie były lub będą nadawane te spoty. Zaznaczył natomiast, że „Ministerstwo Zdrowia podejmuje współpracę z fundacjami i innymi podmiotami, jeżeli jest to w interesie pacjentów i systemu ochrony zdrowia”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Akcja „Planuję długie życie” jest realizowana przez resort w ramach Narodowej Strategii Onkologicznejna lata 2020-2030.

Na początku 2021 roku Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na interpelację Krzysztofa Brejzy ujawniło, że w latach 2016-2020 zapłaciło Fundacji Lux Veritatis 1,5 mln zł za usługi promocyjne w ramach programów dotyczących walki z chorobami nowotworowymi.

W okresie rządów Zjednoczonej Prawicy do podmiotów związanych z o. Tadeuszem Rydzykiem trafiło sporo pieniędzy z różnych instytucji i spółek państwowych. Przykładowo resort obrony narodowej w br. zapłacił Fundacji Lux Veritatis ok. 650 tys. zł za 36 odcinków programu „Zostań żołnierzem RP”, a w ub.r. - 720 tys. zł za 40 odcinków.

Umowy podpisano także po wyborach parlamentarnych w połowie października, w których PiS z koalicjantami stracił większość sejmową. Fundacji Lux Veritatis przyznano dotację z Funduszu Sprawiedliwości na prowadzenie w latach 2024-2026 Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Poprzedni grant dla fundacji na ten cel wyniósł 7,12 mln zł.

Czytaj też: O. Rydzyk znów prosi o wsparcie jego mediów. Wylicza miesięczne wydatki

W ub.r. Fundacja Lux Veritatis zanotowała spadek przychodów o 10,7 proc. do 50,34 mln zł, a przy słabszym ograniczeniu kosztów jej zysk netto skurczył się z 1,4 mln do 197,5 tys. zł. Na początku br. fundacja Lux Veritatis przyjęła nowy statut, w którym odwołano się do ustawy o działalności pożytku publicznego oraz podano kilka szczegółowych celów, m.in. przeciwdziałanie uzależnieniom i przyczynom przestępczości, pomoc Polonii oraz promocję kraju za granicą.

Dołącz do dyskusji: Kolejne pieniądze od ministerstwa dla nadawcy TV Trwam. Za kampanię o zdrowiu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl