SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizja TVN zrezygnowała z Radia Zet

Radio Zet nie będzie wspomagać telewizji TVN przy organizacji festiwalu w Sopocie. Wybór niespodziewanie padł na Polskie Radio.

Tegoroczny festiwal piosenki w Sopocie, który odbędzie się w Operze Leśnej w dniach 2-4 września, będzie się różnił od ubiegłorocznej edycji. Imprezie, którą będzie transmitować telewizja TVN, ponownie będzie towarzyszył konkurs.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi partnerem telewizji TVN nie będzie Radio Zet, które już od kilka tygodni temu emitowało na swojej antenie spoty informujące o wrześniowym festiwalu TVN.

Ostatecznie zdecydowano się na współprace z Polskim Radiem a w szczególności z audycją "Lato z Radiem" emitowaną na antenie radiowej "Jedynki - dowiedział się wortal Wirtualnemedia.pl.

Festiwal ma być głównie promowany w audycji  ' Lato z Radiem', najchętniej słuchanej letniej audycji w polskim eterze.

Akcja promocyjna TVN i PR1 ma zacząć się 27 czerwca. Kulminacyjny moment nastąpi w ostatnim tygodniu przed festiwalem.

Pierwsza edycja sopockiego festiwalu odbyła się w 1961 roku. Jego pomysłodawcą był kompozytor i pianista Władysław Szpilman. Nad Bałtykiem gościli m.in. Charles Aznavour, Boney M, Paul Young, Chuck Berry, Vaya Con Dios, Lionel Richie, Whitney Houston oraz cała plejada polskich gwiazd piosenki.

Na antenie TVN będzie można oglądać przesłuchania kandydatów do konkursu, spotkania z polskimi i zagranicznymi artystami i letnie koncerty na sopockim Molo. W czasie trwania konkursu widzowie będą głosować poprzez system audiotele i SMS-y.

W założeniu organizatorów, impreza ma stać się wielkim telewizyjnym show na skalę amerykańskiego Hall Of Fame i rozbudzić, przygasłe nieco przez lata, festiwalowe emocje.

Najważniejszym wydarzeniem podczas Sopot Festival 2005 będzie konkurs piosenki polskiej, w którym o wynikach zdecyduje nie tylko festiwalowe jury, ale i sami widzowie. Konkurs o nagrodę "Bursztynowego Słowika" i "Słowika Publiczności" został podzielony na trzy etapy.

Pierwszy z nich polega na wybraniu spośród zgłoszonych utworów 10 najlepszych, które zdaniem Komisji Konkursowej powinny przejść do następnego etapu (eliminacji). W ramach eliminacji, spośród 10 nominowanych. wyłonionych zostanie 6 finalistów, którzy wystąpią podczas koncertu finałowego. Wyłonienie tych sześciu finałowych piosenek nastąpi na drodze głosowania widzów. Ostatniego dnia festiwalu najlepsi wykonawcy zostaną uhonorowani nagrodami "Bursztynowego Słowika" i "Słowika Publiczności".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizja TVN zrezygnowała z Radia Zet

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl