SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Telewizje dla papieża

Stacje telewizyjne w związku z żałobą po Janie Pawle II zmieniły ramówkę a niektóre zawiesiły nadawanie

W związku ze śmiercią Papieża Jana Pawła II Telewizja Polska wprowadziła liczne zmiany w programie.

- Tuż  po podaniu sprawdzonej informacji o śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II  wszystkie anteny TVP nadały oświadczenie odczytane przez jezuitę, szefa redakcji katolickiej TVP SA, o. Andrzeja Majewskiego.
Na ponad dwie godziny wszystkie anteny TVP przeszły na emisję jednego programu. Nadawaliśmy specjalne wydanie "Wiadomości",  w których łączono się z Watykanem i wieloma miejscowościami w Polsce. Przekazaliśmy smutek Polaków, słowa biskupów, Prezydenta, Premiera, słowa ludzi zbierających się pod kościołami w Polsce i na świecie.W prawym górnym rogu ekranu pojawiło się logo TVP w kolorze czarnym. Zmienił  się też z niebieskiego na ciemnoszary kolor przewijającego się paska  z informacjami na dole ekranu (crawla).Emitowaliśmy programy publicystyczne i wspomnieniowe filmy o Papieżu, Janie Pawle II - informuje Wirtualnemedia.pl rzecznik TVP, Jarosław. J. Szczepański.

Również w niedziele wszystkie kanały TVP nadawały specjalny program.

- W najbliższych dniach TVP ma nadawać nadawała programy i filmy tematycznie związane z osobą Ojca Świętego. Nie będziemy w tych dniach emitować reklam. We wszystkich programach informacyjnych pojawią się relacje z bieżących wydarzeń związanych z kolejnymi etapami obchodów żałoby. Do studia zapraszani będą duchowni, ludzie kultury i polityki. Na bieżąco będzie też zmieniana ramówka, tak by w tonie refleksyjnym oddać nastrój, powagę chwili i pokazać Państwu to, co będzie najważniejszego w danym momencie - dodaje rzecznik.

Także telewizje komercyjne stanęły na wysokości zadania,  a zdaniem wielu obserwatorów wykazały się większym profesjonalizmem niż telewizja publiczna.

Już od czwartkowego wieczoru specjalny program rozpoczęła nadawać telewizja tvn24.

TVN nadała pierwsze specjalne wydanie "Faktów" ok. godziny 13-ej w piątek. Od 15.30  do północy stacja retransmitowała sygnał tvn 24.

W sobotę od rana do 13 tvn retransmitowała program tvn24. Potem wrócono do normalnego programu a o 19-ej nadano specjalne wydanie "Faktów", które prowadzili - ze studia w Warszawie Justyna Pochanke a z Rzymu - Bogdan Rymanowski.

Obecnie, do odwołania, na antenie tvn emitowany jest program TVN24.

Na antenie tvn i tvn 24 były relacje korespondentów z zagranicy (m.in. Watykan, USA czy Rosja) i kraju (m.in. Kraków, Częstochowa czy Warszawa) oraz rozmowy z gości w studio i materiały wspominające papieża.

Na wysości zadania stanęła tym razem Telewizja Polsat, który po kompromitacji przy okazji ataku na wieżowce WTC, przygotowała bardzo ciekawy program.

W piątek specjalne wydanie "Wydarzeń" pojawiło się o godzinie 18.00 - na połączonych antenach Polsatu, TV 4 i Polsatu 2. Prowadzili je - Hanna Smoktunowicz oraz Tomasz Lis.

W sobotę i niedzielę program Polsatu składał się z specjalnych wydań programu "Wydarzenia" oraz z dokumentalnych filmów poświęconych papieżowi.

Podobnie jak w przypadku tvn i TVP były relacje korespondentów z zagranicy (m.in. Watykan, USA czy Rosja) i kraju (m.in. Kraków, Częstochowa czy Warszawa) oraz rozmowy z gości w studio.

Od soboty od informacji o śmierci  Jana Pawła II największe polskie stacje komercyjne zrezygnowały całkowicie z emisji reklam.

Większość stacji tematycznych zawiesiło nadawanie programu - pojawiło się samo logo  lub  komunikat o zaprzestaniu nadawania. Zrobiły to m.in. HBO, MTV, Viva, Canal+, 4funtv, AXN, Jetix  i Mango.

Wszystkie kanały grupy TVN oraz Polsatu retransmitowały serwis informacyjny macierzystych stacji lub zawieszało emisję.
 
Zagraniczne stacje telewizyjny również cały program poświęciły tragedii  w Watykanie. Od czwartkowego wieczoru ten papieża dominował w największych sieci informacyjnych - CNN, Fox News, BBC, Euronews czy Sky News. Specjalny program nadawała państwowe telewizje m.in. we Włoszech, Francji, USA, Hiszpanii czy Niemczech.

A jaka jest Państwa ocena mediów? Zapraszamy do komentowania na dole strony.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizje dla papieża

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl