SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tellenbach i Libicki wśród najlepiej zarabiających prezesów. TVN z najwyżej opłacanym zarządem

Prezes TVN Markus Tellenbach zarobił w ub.r. 7,35 mln zł, a prezes Cyfrowego Polsatu Dominik Libicki - 5,18 mln zł. Średnie wynagrodzenie członka zarządu TVN wyniosło 4,5 mln zł, najwięcej wśród wszystkich spółek z warszawskiej giełdy.

Z danych PwC przytoczonych przez „Gazetę Wyborczą” wynika, że Markus Tellenbach i Dominik Libicki znaleźli się w czołowej piątce najlepiej zarabiających w ub.r. prezesów spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych. Tellenbach z 7,35 mln zł zajął trzecie miejsce, awansując o jedną pozycję w porównaniu do 2010 roku, a Libicki z 5,18 mln zł jest piąty (awans o cztery miejsca w skali roku). Przy czym ponad połowę ubiegłorocznego wynagrodzenia prezesa TVN stanowiła premia jeszcze za 2010 rok, o czym na początku br. informowała „Rzeczpospolita” (przeczytaj o tym więcej). 

Najlepiej opłacanym w ub.r. prezesem polskiej spółki giełdowej okazał się Janusz Filipiak, szef Comarchu, który zarobił 11,86 mln zł. Drugie miejsce zajął Jacek Podoba, prezes TU Europa, z 8,74 mln zł.

Z kolei średnie wynagrodzenie (razem z odprawami) członka zarządu TVN wyniosło w ub.r. 4,5 mln zł, a Cyfrowego Polsatu -  2,36 mln zł. TVN zajął pod tym względem pierwsze miejsce (awansując o cztery „oczka” w skali roku), a Cyfrowy Polsat - czwarte (awans aż o 28 miejsc).

Członkami zarządu TVN oprócz Markusa Tellenbacha są Piotr Walter (dyrektor generalny TVN), Robert Bednarski (prezes Grupy Onet) i John Driscoll (dyrektor finansowy). W ub.r. spółka miała 1959,84 mln zł przychodów i 317,37 mln zł skonsolidowanej straty netto (zobacz szczegółowe dane), a w I kwartale br. - 419,30 mln zł i 184,93 mln zł skonsolidowanego zysku netto (zobacz szczegóły).

W zarządzie Cyfrowego Polsatu oprócz Dominika Libickiego zasiadają Dariusz Działkowski (członek zarządu ds. technicznych, Aneta Jaskólska (odpowiadająca za piony prawny, administracji, personalny oraz ochrony informacji i bezpieczeństwa) i Tomasz Szeląg (członek zarządu ds. finansowych). W ub.r. spółka miała 2365,93 mln zł przychodów i 160,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto (zobacz szczegóły). Miesiąc temu akcjonariusze Cyfrowego Polsatu zdecydowali, że ten zysk zostanie przeznaczony na kapitał zapasowy i pokrycie strat z poprzednich lat, natomiast nie zostanie wypłacona dywidenda (przeczytaj o tym więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tellenbach i Libicki wśród najlepiej zarabiających prezesów. TVN z najwyżej opłacanym zarządem

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
telewidz
7,35 mln zł ? .Przeciętny obywatel nie zarobi tyle przez cale życie . Co ten pan takiego robi? . Proponowałbym 1111 zl brutto.
odpowiedź
User
telewidz
Dlatego nigdy nie skorzystam z żadnej platformy satelitarnej.
odpowiedź
User
Nabojsza Popow
Wszystko jest dziełem przypadku. Każdy inny człowiek o porownywalnej inteligencji równie dobrze kierowałyby tą platformą.
odpowiedź
User
Lidka
Otóż nie wszystko jest dziełem przypadku.
odpowiedź
User
Mądry
TVN jest we wszystkim najlepszy, najlepiej płaci swoim pracownikom, a więc też zarządowi
odpowiedź