SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games bez lockdownu i z inflacją stracił ponad 30 mln zł wpływów, rezygnuje z gry piłkarskiej

W zeszłym kwartale producent gier mobilnych Ten Square Games szacunkowo zanotował 122,9 mln zł wpływów z płatności użytkowników, wobec 154,98 mln zł. Firma zrezygnowała z dalszych prac nad grą „Football Elite”, na którą wydała ok. 8,5 mln zł.

fot. materiały prasoweArticle

122,9 mln zł wyniosły w zeszłym kwartale szacunkowe skonsolidowane płatności użytkowników w grach Ten Square Games, bez wpływów odroczonych w czasie.

W szacunkowej kwocie płatności 83 mln zł stanowiły te w grze „Fishing Clash” (wyłączając przychody licencyjne z Chin), co stanowi ok. 67,5 proc. skonsolidowanych przychodów. Natomiast 25 mln zł (20,3 proc.) pochodzi z płatności w „Hunting Clash”.

„Fishing Clash” bez ponad 30 mln zł wpływów

W drugim kwartale ub.r. przychody Ten Square Games sięgnęły 154,98 mln zł. 114,98 mln zł pochodziło z płatności w „Fishing Clash”, 30,39 mln zł - w „Hunting Clash”, a po ponad 3 mln zł w „Let’s Fish” i „Wild Hunt”.

Natomiast wpływy odroczone w czasie wyniosły 9,91 mln zł.

W komunikacie o jej szacunkowych wynikach w zeszłym kwartale firma stwierdziła, że „dostosowała się do dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych powodowanych zakończeniem lockdownu, utratą graczy w Rosji i na Białorusi, globalnym wzrostem inflacji oraz wyższymi kosztami pozyskania graczy w segmencie gier mobilnych, co miało swój istotny wpływ na wyniki osiągnięte w maju br.”

Zaznaczyła, że w czerwcu br. wpływy z płatności w „Fishing Clash” i „Hunting Clash” były o 14,2 proc. wyższe niż miesiąc wcześniej.

Ten Square Games podał też, że w kwietniu płatności wyniosły 43,5 mln zł (w tym Fishing Clash bez przychodu licencyjnego z Chin - 30,0 mln zł, a Hunting Clash - 8,6 mln zł), w maju 37,5 mln zł (Fishing Clash - 24,5 mln zł, a Hunting Clash - 8,0 mln zł), a w czerwcu 42,0 mln zł (Fishing Clash - 28,6 mln zł, Hunting Clash - 8,5 mln zł).

8,5 mln zł odpisu dot. „Football Elite”

Zarząd Ten Square Games postanowił, że firma nie będzie dalej pracować nad udostępnioną w br. testowo grą „Football Elite”.

- Decyzja ta wynika wprost z przeprowadzonej w czerwcu analizy kosztów marketingowych w zestawieniu z potencjałem rynkowym i zaangażowaniem graczy, którzy mogli testować nową grę. W ocenie spółki optymalizacja projektu zajęłaby wiele miesięcy, a poniesione koszty byłyby niewspółmierne do potencjalnych przychodów i rozmiaru segmentu tego typu gry - wyliczono w komunikacie.

Na przygotowywanie „Football Elite” przeznaczono do końca czerwca ok. 8,5 mln zł. Ten Square Games dokona odpisu w tej wysokości z tytułu utraty wartości aktywa niematerialnego na koniec czerwca.

Firma wprowadziła też w br. do testów na kilku najbardziej obiecujących rynkach gry „Wings of Heroes” i „The Gang”, a w najbliższych miesiąca planuje udostępnić dwie kolejne: „Undead Clash” i „Fishing Masters”.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wczesnych wyników „Wings of Heroes” i na rozwoju tego tytułu będziemy się koncentrowali w najbliższych miesiącach. Potencjał tej gry oceniamy bardzo wysoko, a odzew ze strony graczy jest tego potwierdzeniem - podkreśla Maciej Zużałek, prezes Ten Square Games.

W maju br. firma poinformowała, że tymczasowo wstrzymała pracę nad grą „Magical District”, na którą wydała jak dotąd ok. 9 mln zł. Podkreśliła, że chce się skupić na rozwoju gier mobilnych free-to-play o tematyce wędkarskiej.

Ten Square Games z przejęciami, a bez inwestora

W pierwszym kwartale br. Ten Square Games zanotował spadek przychodów sprzedażowych o 13,6 proc. do 150,3 mln zł, a jej zysk netto zmalał z 52,68 do 25,58 mln zł. Wpływy z płatności w „Fishing Clash” zmniejszyły się o 27,2 proc.

W połowie marca br. Ten Square Games za ok. 3,5 mln dolarów przejął 24,8 proc. udziałów firmy Gamesture tworzącej gry RPG. Zyskał też opcję kupna jej pozostałych udziałów. Natomiast w połowie ub.r. zawarł umowę kupna za 45 mln euro 100 proc. udziałów włoskiej spółki Rortos wydającej symulatory lotów na urządzenia mobilne.

Jesienią ub.r. spółka bez rezultatów zakończyła prowadzony przez kilka miesięcy przegląd opcji strategicznych oraz obniżyła wysokość powtarzalnej EBITDA na potrzeby programu motywacyjnego.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games bez lockdownu i z inflacją stracił ponad 30 mln zł wpływów, rezygnuje z gry piłkarskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl