SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games dokupił udziały Gamesture za 2,7 mln dolarów

Producent gier mobilnych Ten Square Games przejął dalsze 12 proc. udziałów krakowskiego studia Gamesture pracującego nad grą „Hero Legacy”. Cena wyniosła 2,7 mln dolarów.

Maciej Zużałek, prezes Ten Square GamesMaciej Zużałek, prezes Ten Square Games

W efekcie transakcji udział Ten Square Games w kapitale zakładowym Gamesture wzrósł z 24,8 do 36,9 proc. Firma objęła nowo utworzone udziały w podwyższonym kapitale.

- Miesiące wspólnej pracy utwierdziły nas w przekonaniu o dużym potencjale Gamesture i jesteśmy gotowi na zacieśnienie naszej współpracy szybciej niż wynika to z umowy inwestycyjnej. Od listopada 2021 r. przychody spółki wzrosły ponad trzykrotnie, a gry z portfela Gamesture odnotowują obiecujące parametry - uzasadnił w komunikacie Maciej Zużałek, CEO w Ten Square Games.

- To dobry moment na zwiększenie nakładów na rozwój spółki i jej dokapitalizowanie. Dodatkowe środki z transakcji będą przeznaczone na skalowanie działań marketingowych i zwiększenie aktywności w obszarze pozyskiwania nowych graczy - zapowiedział.

Za 25 proc. udziałów Gamesture w marcu ub.r. Ten Square Games zapłacił 3,7 mln dolarów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Trzy kwartały współpracy udowodniły, że mając u boku partnera o podobnym podejściu do rozwoju spółki możemy skupić się na poszczególnych produktach i wspólnej dyskusji o długoterminowej strategii. Większe zaangażowanie Ten Square Games pozwala nam skupić się na rozwoju naszych dotychczasowych gier, pracy nad nowym tytułem oraz umożliwia zwiększenie nakładów na działania marketingowe - dodał Tomasz Drożdżyński, CEO w Gamesture.

Gamesture szykuje „Hero Legacy”

Krakowskie studio Gamesture, produkujące gry mobilne, działa od 2014 roku, w biurach w Krakowie i Poznaniu zatrudnia prawie 70 osób. Dotychczas wydała trzy tytuły: „Questland” osadzonego w świecie fantasy raz „Slash & Roll” i „The Gang” opartych o model walk zespołowych.

Obecnie spółka rozwija nowe projekty z segmentu RPG, w grudniu zapowiedziała grę „Hero Legacy” zainspirowaną kultowymi tytułami jak „Heroes of Might & Magic III” czy „Baldur’s Gate”. W jej polskiej wersji językowej narratorem będzie Piotr Fronczewski. „Hero Legacy” do sprzedaży ma trafić w połowie br.

W trzecim kwartale ub.r. Ten Square Games zanotował spadek przychodów rok do roku ze 147,95 do 132,91 mln zł i zysku netto z 24,79 do 19,06 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games dokupił udziały Gamesture za 2,7 mln dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl