SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ten Square Games zaczął przegląd opcji strategicznych, rozważa pozyskanie inwestora

Producent gier mobilnych Ten Square Games poinformował, że rozpoczął przegląd opcji strategicznych, wśród rozważanych scenariuszy jest pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego.

Article

- Celem tego procesu jest wybór najlepszego sposobu realizacji długoterminowej strategii spółki, polegającej na dalszym rozwoju i maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy. W trakcie przeglądu Ten Square Games będzie kontynuować realizację dotychczasowej strategii, działań i projektów. Zarząd będzie brał pod uwagę różne opcje strategiczne, w tym pozyskanie inwestora strategicznego lub finansowego - napisano w komunikacie giełdowym Ten Square Games.

- W ramach procesu, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące przepisy prawa, wybranym podmiotom mogą być udzielane dodatkowe informacje o Spółce i jej podmiotach powiązanych. W związku z powyższym zarząd zaangażował doradców finansowych i prawnych, którzy wesprą go w przeprowadzeniu przeglądu strategicznego - dodano.

Ten Square Games podał, że obecnie nie została podjęta żadna decyzja dotycząca wyboru konkretnej opcji strategicznej i nie ma pewności, czy i kiedy taka decyzja zostanie podjęta.

Hitem Ten Square Games gra „Fishing Clash”

Ten Square Games produkuje gry mobilne w modelu fremium - ich podstawowe wersje są darmowe, natomiast wiele opcji płatnych. Od kilku lat zdecydowaną większość przychodów zapewnia firmie gra „Fishing Clash”, a w ostatnich kwartałach mocno na popularności zyskuje „Hunting Clash”.

W pierwszym kwartale br. spółka osiągnęła wzrost przychodów o 83,2 proc. do 174,11 mln zł oraz zysku netto z 35,34 do 52,68 mln zł. Już 26,84 mln zł wpływów płatności wygenerowała gra „Hunting Clash”.

Przychody z płatności w grze „Fishing Clash” wzrosły rok do roku z 84,68 do 131,66 mln zł, natomiast kwartał do kwartału nastąpił spadek ze 155,35 mln zł.

W drugiej połowie maja zarząd Ten Square Games zarekomendował walnemu zgromadzeniu, żeby firma w br. wypłaciła 72,67 mln zł, po 10 zł na akcję. Ponadto chce, żeby spółka skupiła do 670 tys. akcji własnych po cenie jednostkowej w wysokości od 200 zł do 600 zł.

Firma od trzech lat jest notowana na warszawskiej giełdzie. W czwartek na koniec sesji przy kursie 435,20 zł kapitalizacja spółki wynosiła 3,16 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ten Square Games zaczął przegląd opcji strategicznych, rozważa pozyskanie inwestora

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ali
dziwne.
odpowiedź