SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tencent chce przejąć właściciela Cenegi, Muve i QLOC

Spółka zależna chińskiego koncernu Tencent złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie rosyjskiej firmy 1C Entertainment, do której należą m.in. wydawca gier wideo Cenega, sklep internetowy Muve i spółka QLOC zajmująca się zagranicznymi wersjami gier.

Article

Wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów złożyła należąca do Tencentu holenderska spółka Proxima Beta Europe. W komunikacie na stronie UOKiK-u nie podano, jak dużego pakietu udziałów 1C Entertainment dotyczy planowana transakcja ani jaka jest jej wartość.

Wiadomo, że chodzi o pakiet kontrolny, ponieważ tylko takie przejęcia podlegają akceptacji przez prezesa UOKiK.

- Działalność Grupy Tencent w szczególności obejmuje obsługę platform internetowych i mobilnych, reklamę, tworzenie i wydawanie oprogramowania gier oraz obsługę platform medialnych. Spółki Przejmowane są aktywne w branży gier wideo, zajmując się głównie dystrybucją i produkcją gier oraz świadcząc powiązane z tym usługi - stwierdzono w opisie wniosku.

Do 1C Entertainment należą Cenega, Muve i QLOC

1C Entertainment to rosyjski koncern, do którego należą spółki z branży gier wideo działające w Polsce, Rosji, Czechach, na Węgrzech i na Cyprze. Wśród spółek zależnych holdingu są wydawca gier wideo Cenega (działa w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech), polski sklep internetowy Muve z grami wideo, grami planszowymi i książkami oraz firma QLOC zajmująca się lokalizacją gier, czyli przygotowywaniem ich wersji na różne rynki.

Od kilku miesięcy spekulowano, że Tencent szykuje się do dużego przejęcia w branży gamingowej, wśród potencjalnych celów wymieniano m.in. polskie firmy CD Projekt i Techland.

Do Tencentu należą już udziały w wielu spółkach gamingowych, m.in. Riot Games, Supercell i Epic Games. Koncern jest też obecny w takich segmentach jak e-commerce, social media, aplikacje mobilne i płatności internetowe.

W pierwszej połowie br. Tencent zainwestował w 62 podmioty, kupił m.in. brytyjską spółkę Sumo za 1,3 mln dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Tencent chce przejąć właściciela Cenegi, Muve i QLOC

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tenczas
Chińskie macki cały czas się rozszerzają
3 1
odpowiedź
User
AW
WYPAD CHIŃCZYKOM Z POLSKI!!!
1 0
odpowiedź
User
Eeee
Po co?
Qloc to ok bo robią dobre lokalizacje… po co reszta?
0 0
odpowiedź