SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarła dziennikarka „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej”

Nie żyje dziennikarka ekonomiczna Teresa Wójcik, związana m.in. z „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską” i BiznesAlert. Miała 91 lat.

Teresa Wójcik, fot. M. ŻeglińskiTeresa Wójcik, fot. M. Żegliński

O śmierci Teresy Wójcik poinformował „Tygodnik Solidarność”. - Teresa była przede wszystkim profesjonalistką. Uważała, że dziennikarstwo to powołanie. Miała ogromną wiedzę, ale także niezmienną ciekawość świata i werwę, jakiej wielu młodszych dziennikarzy mogło jej zazdrościć - podkreślił redaktor naczelny tygodnika Michał Ossowski.

- Dla nas była jednak przede wszystkim po prostu mądrą, ciepłą, wspaniałą osobą. Tereso, będzie nam Cię bardzo brakowało - dodał.

- Z ogromnym smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Teresy Wójcik, dziennikarki „Tygodnika Solidarność”, związanej z Solidarnością od początku jej istnienia. Składam szczere wyrazy współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom Zmarłej - stwierdził Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Teresa Wójcik z „Tygodnikiem Solidarność” była związana w ostatnich latach, a wcześniej w latach 90. Pracowała też w serwisie BiznesAlert oraz jako szefowa działu gospodarczego „Gazety Polskiej”.

Specjalizowała się w tematyce energetycznej, zwłaszcza w rynku energii elektrycznej, gazu i węgla. W 2019 roku otrzymała od Towarowej Giełdy Energii nagrodę Platynowe Megawaty.

- Odeszła Wielka Dama dziennikarstwa solidarnościowego. Była delegatką na I zjazd Solidarności jesienią 1981. Wspaniale sprawdziła się w tworzeniu prasy podziemnej - przypomniał Piotr Semka na platformie X.

- Miałem zaszczyt pracować z nią w Tysolu. Takie wspaniałe kobiety nazywano m "chorymi dla Polskę". To, czy nie zmarnujemy szansy, którą dała nam historia było dla niej osobistym wyzwaniem. Drżała o Wolną Rzeczpospolitą bo dobrze znała i walczyła z zakłamaniem Komuny. I schyłku życia rozpoznawała dawne upiory PRL udające dziś "uśmiechniętą Polskę" - dodał.

Dołącz do dyskusji: Zmarła dziennikarka „Tygodnika Solidarność” i „Gazety Polskiej”

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel
RIP
odpowiedź