SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Teroplan z 8,5 mln zł od japońskiego inwestora, będzie rozwijał usługę Hoper

Firma Teroplan, właściciel m.in. platformy e-podróżnik.pl, sprzedała 12 proc. swoich akcji japońskiemu koncernowi Sumitomo Corporation. Pozyskanie środki przeznaczy głównie na rozwój usługi międzymiastowych przejazdów door-to-door Hoper.

Article

Usługa Hoper obejmuje krajowe przejazdy międzymiastowe typu door-to-door. Jest realizowana przez 9-osobowe minivany kursujące w standardzie samochodu osobowego i zasięgu autobusów dalekobieżnych. W ramach usługi to pasażer, a nie przewoźnik wskazuje dokładny adres rozpoczęcia i zakończenia podróży.

- Wsiadanie i wysiadanie jest możliwe w każdej, nawet bardzo małej miejscowości znajdującej się w obrębie trasy Hopera. Pasażerowie docierają do celu szybko i wygodnie - bez przesiadek i dźwigania bagaży. Hoper jest formą współdzielonego przejazdu, który oferuje pasażerom komfort jazdy samochodem, w cenie biletu komunikacji publicznej. Ten rodzaj transportu może być także remedium na „białe plamy komunikacyjne”, powstające w wyniku zamykania mało dochodowych regularnych połączeń autobusowych i kolejowych - opisuje Andrzej Soroczyński, prezes Teroplanu.

W ramach usługi Hoper w ub.r. przewieziono ponad 40 tys. pasażerów na 13 dostępnych trasach.

- W przeciągu dwóch najbliższych lat planujemy objąć siatką połączeń całą Polskę. A docelowo chcemy, aby usługa była dostępna także w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej - na początku w Serbii i na Ukrainie, gdzie już teraz Teroplan oferuje lokalne wersje e-podróżnik.pl - zapowiada Andrzej Soroczyński. - Znaczną część pozyskanych środków przeznaczymy także na dalszy rozwój technologii wspierającej zarządzanie Hoperem m.in. automatyzację procesu planowania tras czy zarządzania pojazdami. W tych działaniach Teroplan w dalszym ciągu będzie ściśle współpracować z Uniwersytetem Jagiellońskim - dodaje.

W Teroplan zainwestowała Wirtualna Polska

W marcu ub.r. 13 proc. akcji spółki Teroplan za 7,7 mln zł kupiła Wirtualna Polska Holding. Przy pozyskaniu obu tych inwestorów Teroplan współpracował z CC Group jako doradcą transakcyjnym i kancelarią Chabasiewicz Kowalska i Partnerzy jako doradcą prawnym.

Do Teroplanu należy też platforma e-podróżnik.pl agregująca rozkłady jazdy ponad 1,4 tys. firm przewozowych: autobusowych, kolejowych i komunikacji miejskiej. W serwisie działa też możliwość kupowania biletów u ponad 400 przewoźników.

Według sprawozdania złożonego w KRS w 2018 roku Teroplan zanotował 10,94 mln zł przychodów, 169,3 tys. zł zysku operacyjnego i 84,5 tys. zł zysku netto, wobec 9,45 mln zł przychodów, 1,23 mln zł straty operacyjnej i 1,18 mln zł straty netto w 2017 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Teroplan z 8,5 mln zł od japońskiego inwestora, będzie rozwijał usługę Hoper

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl