SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Tesco wycofuje jednorazowe naczynia z samoobsługowych restauracji Bistro

Sieć Tesco zapowiedziała wycofanie ze wszystkich samoobsługowych restauracji Bistro jednorazowych naczyń i sztućców. Zastąpi je kubkami i talerzami z porcelany oraz metalowymi sztućcami.

Article

Jednorazowe sztućce i naczynia zostaną wycofane z użytku we wszystkich 39 restauracjach Bistro do połowy maja br. Zastąpią je naczynia wielokrotnego użytku: metalowe sztućce oraz porcelanowe kubki i talerze.

Zniknąć mają również kosze na śmieci, by – jak tłumaczy Tesco – ograniczyć do minimum skalę produkcji odpadów w restauracjach.

Działania te są elementem zobowiązania Tesco do zmniejszenia negatywnego wpływu plastikowych opakowań na środowisko. Na początku br. detalista zobowiązało się do usunięcia do 2020 roku ze składów opakowań produktów marki własnej materiałów, które nie nadają się do ponownego przetworzenia. Ma zostać też zmniejszona skala odpadów opakowaniowych w sklepach Tesco.

W ub.r w restauracjach Bistro należących do Tesco zużyto 4,5 mln papierowych talerzy, 9,5 mln plastikowych sztućców oraz ponad 500 tys. papierowych kubków.

Dołącz do dyskusji: Tesco wycofuje jednorazowe naczynia z samoobsługowych restauracji Bistro

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl