SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tesco zamyka sklep internetowy i sześć sklepów stacjonarnych, których nie przejmie właściciel Netto

Tesco Polska z końcem października zamknie swój sklep internetowy i sześć sklepów stacjonarnych. Wszystkie te sklepy nie są objęte umową kupna 301 sklepów Tesco przez Salling Group, właściciela sieci sklepów Netto.

Article

Z końcem października zamknięte zostaną sklepy Tesco w Warszawie (ul. Połczyńska), Bielsko-Białej (ul. Warszawska), Opolu (ul. Ozimska), Łodzi (ul. Widzewska), Gdyni (ul. Nowowiczlińska) i Ostrowie Wielkopolskim (ul. Kaliska).

Działalność zakończy też sklep internetowy E-zakupy Tesco. Uruchomiono go w 2012 roku, obecnie mogą w nim robić zakupy klienci mieszkający w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Gliwicach, Bielsku-Białej, Krakowie, Katowicach, Rudzie-Śląskiej, Szczecinie, Bydgoszczy, Tychach, Gdyni oraz w najbliższych okolicach tych miast. W połowie kwietnia br. wprowadzono możliwość dostawy zakupów samochodami z platformy taksówkowej Free Now i wypożyczalni 99rent.

- Mamy świadomość, że decyzja o zamknięciu kanału sprzedaży internetowej Tesco nie jest łatwa dla koleżanek i kolegów oraz naszych klientów, jednak stanowi integralną część procesu przygotowań do przekazania naszego biznesu nowemu właścicielowi - skomentował w komunikacie Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska. - Usługa E-zakupy, wprowadzona w 2012 roku, zmieniła polski rynek handlu i była bardzo ceniona przez klientów - zaznaczył.

- Nasze sklepy pozostają otwarte, a cały zespół Tesco kontynuuje pracę w trosce o komfort, bezpieczeństwo i jak najlepsze doświadczenia klientów - dodał dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Tesco zwolni do 900 osób

Jednocześnie Tesco ogłosiło, że zamierza przeprowadzić zwolnienia grupowe obejmujące do 899 pracowników (maksymalnie 837 osób ze stanowisk szeregowych i do 62 ze stanowisk nadzorczych). Uzasadniono to zamknięciem i sprzedażą części sklepów stacjonarnych, likwidacją sklepu internetowego oraz zmniejszeniem zatrudnienia w siedzibie głównej firmy.

Ponadto zwolnieni zostaną pracownicy sześciu placówek Tesco w formacie CHM hipermarket:  w Warszawie (ul. Połczyńska), Bielsku-Białej (ul. Warszawska), Opolu (ul. Ozimska), Łodzi (ul. Widzewska), Gdyni (ul. Nowowiczlińska) i Ostrowie Wielkopolskim (ul. Kaliska).

Zwolnienia mają być realizowane od 21 września do końca grudnia. Przez najbliższe tygodnie kierownictwo Tesco będzie negocjować ich warunki z działającymi w firmie organizacjami pracowniczymi.

Sklepy Tesco przejmuje właściciel Netto

W połowie czerwca br. Tesco podpisało umowę sprzedaż swoich 301 sklepów w Polsce firmie Salling Group, właścicielowi sieci sklepów Netto. Wartość transakcji wynosi 819 mln zł, zgodę na nią musi wyrazić UOKiK.

Salling Group przejmie też ok. 7 tys. pracowników sklepów Tesco. Nowy właściciel planuje przekształcić nabyte sklepy Tesco w Netto 3.0 nie później niż w ciągu 18 miesięcy od zakończenia transakcji. Do tego czasu będą one działały pod szyldem Tesco.

W ostatnich latach Tesco rezygnowało z ponad 20 sklepów w Polsce, zostały one kupione przez konkurencyjne sieci handlowe. W lutym br. prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na zgody na przejęcie przez Kaufland Polska Markety czterech hipermarketów Tesco (w Warszawie, Ostrołęce, Lublinie i Wrocławiu). Jednocześnie Kaufland przejął od Tesco trzy inne hipermarkety: w Krakowie, Gdańsku i Warszawie.

Dołącz do dyskusji: Tesco zamyka sklep internetowy i sześć sklepów stacjonarnych, których nie przejmie właściciel Netto

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
henio
nie kumam, a jaki to ma związek z mediami, że o tym piszecie


a ja kumam.
odpowiedź
User
tekla
Tesco na Połczyńskiej zamknięte? TO chyba było pierwsze Tesco w Polsce :(
odpowiedź
User
Seba
Bezrobocie w Polsce przecież spada....
odpowiedź