SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Elon Musk każe pracownikom wracać do biur. Koniec pracy zdalnej

Wszyscy wracają do pracy w tradycyjny sposób - zapowiedział Elon Musk w korespondencji do pracowników koncernu Tesla. Szef firmy chce, aby każda z zatrudnionych w niej osób spędzała w biurze przynajmniej 40 godzin tygodniowo.

Tesla, koncern kierowany przez Elona Muska od kilku lat oferuje pod swoją marką samochody elektryczne, które stopniowo uzyskują także możliwości pojazdów autonomicznych. W czwartym kwartale 2021 r. Tesla dostarczyła na rynek ponad 308 tys. aut elektrycznych. W skali całego roku dostawy pojazdów przekroczyły 936 tys.

Tradycyjne biurka zamiast pracy zdalnej

Teraz, jak informuje m.in. BBC, Elon Musk nakazał pracownikom Tesli powrót do biura w pełnym wymiarze godzin, oświadczając, że praca zdalna, wprowadzona w związku z pandemią Covid-19, nie jest już akceptowalna.

Nowa polityka została przedstawiona w e-mailach, które wyciekły do mediów społecznościowych. - Osoby, które nie chcą stosować się do nowych zasad, mogą udawać, że pracują gdzie indziej - zaznaczył Musk. - Każdy w Tesli ma obowiązek spędzać w biurze minimum 40 godzin tygodniowo. Jeśli się nie pojawisz, przyjmiemy, że zrezygnowałeś.

Czytaj także: Tesla to dla złodzieja pestka. Wystarczy kilkanaście sekund i 150 dolarów

Musk dodał, że osobiście będzie rozpatrywał wszelkie prośby o odstępstwa od tej polityki. Oświadczył także, że praca w biurze w pełnym wymiarze godzin jest tym, czego firma wymaga od swoich pracowników, a współpraca w cztery oczy jest kluczowa dla sukcesu Tesli.

- Tesla tworzyła i będzie tworzyć oraz produkować najbardziej ekscytujące i znaczące produkty spośród wszystkich firm na Ziemi. Nie stanie się tak, jeśli będziemy to robić marnie – zaznaczył miliarder.

Niektóre sektory, takie jak bankowość, już na początku pandemii Covid-19 zasygnalizowały, że będą oczekiwać od pracowników powrotu do biura, podczas gdy inne, często z branży technologicznej, zapowiedziały, że będą zezwalać na pracę zdalną bezterminowo. W wielu miejscach zdecydowano się na połączenie tych dwóch rozwiązań.

Obłożenie biur w USA wynosi obecnie ok. 43 proc., według danych firmy Kastle, która zarządza systemami dostępu za pomocą kart bezpieczeństwa w tysiącach budynków w całym kraju.

Czytaj także: Elon Musk kupił Twittera. Jakie posiada firmy i majątek?

Dołącz do dyskusji: Elon Musk każe pracownikom wracać do biur. Koniec pracy zdalnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl