SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tesla K80 - nowy dwuprocesorowy akcelerator graficzny od Nvidii

Firma Nvidia zaprezentowała nowy produkt należący do platformy obliczeń akcelerowanych Nvidia Tesla: dwuprocesorowy akcelerator graficzny Tesla K80.

Article

Dwuprocesorowa karta Tesla K80 to flagowy produkt platformy obliczeń akcelerowanych Tesla, który w porównaniu z poprzednim modelem Tesla K40 cechuje się prawie dwukrotnie wyższą wydajnością i przepustowością pamięci. Jak zapewnia Nvidia, nowa karta jest dziesięciokrotnie szybsza od najwydajniejszych procesorów centralnych (CPU), prześcigając je oraz konkurencyjne akceleratory graficzne w wykonywaniu złożonych operacji analitycznych i obsługi rozbudowanych aplikacji do obliczeń naukowych.

Dwuprocesorowe akceleratory Tesla K80 zostały zaprojektowane z myślą o rozwiązywaniu problemów obliczeniowych w astrofizyce, genomice, chemii kwantowej czy analityce danych. Ponadto zoptymalizowano je pod kątem zadań głębokiego uczenia (ang. deep learning), jednego z segmentów w dziedzinie uczenia maszynowego.

Tesla K80 osiąga do 8,74 TFLOPS wydajności w obliczeniach o pojedynczej precyzji i do 2,91 TFLOPS wydajności szczytowej w obliczeniach zmiennoprzecinkowych o podwójnej precyzji.

Ponadto Tesla K80 oferuje 24 GB pamięci GDDR5 (12 GB pamięci na każdy procesor graficzny - dwa razy więcej niż w modelu Tesla K40), przepustowość pamięci 480 GB/s, 4992 rdzeni przetwarzania równoległego Cuda, dynamiczne przetwarzanie równoległe (ang. Dynamic Parallelism) oraz Usprawnioną technologię Nvidia GPU Boost, która optymalizuje wydajność każdej aplikacji z osobna w zależności od dostępnego zapasu mocy.

Tesla K80 przyspiesza działanie oprogramowania do obliczeń wysokowydajnych, badań naukowych, prac technicznych i zastosowań komercyjnych, a także centrów danych – w sumie ponad 280 aplikacji.

Dwuprocesorowy akcelerator graficzny Nvidia Tesla K80 jest już dostępny i pojawi się w serwerach takich firm jak Asus, Bull, Cirrascale, Cray, Dell, Gigabyte, HP, Inspur, Penguin, Quanta, Sugon, Supermicro i Tyan, a także w ofercie resellerów współpracujących z firmą Nvidia.

Dołącz do dyskusji: Tesla K80 - nowy dwuprocesorowy akcelerator graficzny od Nvidii

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl