SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Tesla pozwala płacić za auta kryptowalutą. Model 3 za jednego bitcoina

Kierowany przez Elona Muska koncern Tesla ogłosił, że nabywcy jego samochodów mogą płacić za nie cyfrową walutą bitcoin. Na razie transakcje są możliwe jedynie w Stanach Zjednoczonych, według zapowiedzi nowa opcja pojawi się w przyszłości także na innych rynkach. Według obecnego kursu Model 3 Performance można kupić za jednego bitcoina.

teslaArticle

Elon Musk, szef Tesli od pewnego czasu zdradzał rosnące zainteresowanie biznesowe bitcoinem. Dawał temu wyraz we wpisach na Twitterze, a zaangażowanie Tesli w bitcoina zmaterializowało się na początku lutego 2021 r. Wówczas koncern poinformował amerykańską komisję papierów wartościowych i giełd (SEC), że zainwestował kwotę 1,5 mld dol. w cyfrową walutę.

Tesla wyjaśniła wówczas, że inwestycja jest zgodna ze zaktualizowaną w styczniu 2021 r. polityką inwestycyjną. Zakłada ona zapewnienie spółce „większej elastyczności w zakresie dalszej dywersyfikacji oraz maksymalizacji zwrotu ze środków pieniężnych, które nie są wymagane do utrzymania odpowiedniej płynności operacyjnej" oraz możliwość inwestowania części tych środków w „określone alternatywne aktywa rezerwowe", w tym właśnie aktywa cyfrowe.

Czytaj także: Elon Musk najbogatszym człowiekiem na świecie

Auta Tesli za bitcoiny

Podejmując decyzję o zakupie bitcoinów Tesla zapowiedziała jednocześnie, że w przyszłości planuje możliwość płacenia przez nabywców za auta producenta w cyfrowych walutach. Teraz o realizacji takiej opcji Elon Musk poinformował we wpisie na Twitterze.

Szef Tesli wyjaśnił też, że do obsługi transakcji w bitcoinach firma wykorzystuje jedynie wewnętrzne i otwarte oprogramowanie, zaś przyjęte przez firmę środki będą gromadzone w formie bitcoinów i nie zostaną zamienione na inne waluty.

Wraz z zapowiedzią Muska na platformach zakupowych Tesli pojawiła się opcja płatności w bitcoinach za takie modele aut jak Model S, Model Y, Model 3 oraz Model X.

Czytaj także: Kiedy pierwszy człowiek na Marsie? Odpowiada Elon Musk

W środę wartość bitcoina wynosiła nieco ponad 56,9 tys. dol. To oznacza że za jednego bitcoina można było kupić np. Model 3 Performance oferowany za 55,9 tys. dol.

W uzupełnieniu zapowiedzi Elona Muska Tesla poinformowała media, że obecnie możliwość zakupu aut producenta za kryptowalutę jest dostępna jedynie w Stanach Zjednoczonych. Według obietnic w nieodległej przyszłości taka opcja ma się pojawić także na innych rynkach na świecie.

Dołącz do dyskusji: Tesla pozwala płacić za auta kryptowalutą. Model 3 za jednego bitcoina

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl