SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KLM i Delta uruchomią loty objęte specjalną procedurą testów na Covid-19

Od 15 grudnia partnerzy transatlantyckiego joint venture Delta Air Lines i holenderskie linie lotnicze KLM planują uruchomienie specjalnych lotów między Atlantą a Amsterdamem, których pasażerowie zostaną objęci procedurą testów pod kątem COVID-19. Trzykrotny test zwolni podróżnych z USA z obowiązku kwarantanny po przyjeździe do Holandii.

Article

Próbny okres, w którym będą oferowane rejsy specjalne zaplanowano początkowo na trzy tygodnie. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, to  linie rozważą zastosowania tego samego rozwiązania również na innych trasach. Pozostałe loty KLM i Delta nie są objęte testami i mogą nimi podróżować wszyscy pasażerowie, przy czym po przylocie do Holandii muszą odbyć 10-dniową kwarantannę.

Testy na Covid-19 w liniach KLM i Delta Air Lines

- To bardzo ważny krok naprzód w kierunku odbudowy międzynarodowej branży turystycznej i lotniczej oraz rozwiązanie, z którego chcemy skorzystać, dopóki szczepionka na Covid nie będzie powszechnie dostępna na całym świecie - powiedział Pieter Elbers, prezes i dyrektor generalny KLM.

Dyrektor Grupy Schiphol Dick Benschop skomentował: - Jest to ważny krok, aby potwierdzić, że skuteczny system testów pozwala na bezpieczne i odpowiedzialne podróże lotnicze, jednocześnie minimalizując konieczności utrzymywania zakazów podróżowania i długiej kwarantanny. Dziękujemy rządowi holenderskiemu i naszym partnerom.”

Wspomniane loty na trasie Atlanta – Amsterdam, objęte specjalną procedurą testów pod kątem COVID będą oferowane od 15 grudnia b.r. cztery razy w tygodniu: dwa loty na pokładzie KLM i dwa linią Delta. Akcję zaplanowano początkowo na trzy tygodnie. Jeśli przedsięwzięcie się powiedzie, to linie rozważą zastosowania tego samego rozwiązania również na innych trasach.

Zwolnienie z obowiązku kwarantanny odbywa się w następujący sposób.

•    Podróżny z Atlanty do Amsterdamu na stronie klm.com lub Delta.com wybiera specjalnie oznaczony lot objęty procedurą testów,

•    Na 5 dni przed przybyciem do Holandii wykonuje pierwszy test PCR, a następnie izoluje się aż do dnia wyjazdu,

•    Bezpośrednio przed wejściem do samolotu na lotnisku w Atlancie wykonuje szybki test antygenowy,

•    Po wylądowaniu na Schiphol w Amsterdamie powtórnie poddaje się testowi PCR.

W przypadku negatywnego wyniku, podróżny jest zwolniony z kwarantanny w Holandii.

Ta nowa procedura dotyczy wszystkich obywateli, którym zezwolono na podróż docelową do Holandii z ważnych powodów związanych z pracą, zdrowiem i edukacją. Natomiast  pasażerowie, którzy podróżują tranzytem przez Amsterdam do innych krajów, nadal podlegają przepisom wjazdowym danego kraju, jak też ewentualnie obowiązkowi odbycia kwarantanny w miejscu docelowym.

Dołącz do dyskusji: KLM i Delta uruchomią loty objęte specjalną procedurą testów na Covid-19

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl