SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Verizon planuje testy technologii 5G w 11 amerykańskich miastach

Koncern Verizon zapowiedział, że w połowie 2017 roku przeprowadzi ograniczone testy bezprzewodowego internetu w technologii 5G w niektórych miastach w USA. Nowa platforma ma być do 100 razy bardziej wydajna od obecnych połączeń komórkowych, w próbach będą uczestniczyć wybrani partnerzy biznesowi Verizona.

W komunikacie Verizon zapowiada, że planowana przez niego sieć generacji 5G pozwoli na bezprzewodowe mobilne połączenia internetowe o prędkości od 10 do 100 razy wyższej od tych, które są dzisiaj dostępne w najszybszych sieciach komórkowych.

Na liście miast, które w połowie br. mają objąć testy są m.in. Atlanta, Dallas, Denver, Houston, Miami, Seattle i Waszyngton. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy tych miast będą mogli przetestować 5G od Verizona - w próbach wezmą udział jedynie wybrani partnerzy biznesowi operatora.

Prowadzone przez firmy Samsung i Verizon testy będą się odbywały w obszarach zróżnicowanych pod względem ukształtowania terenu, rodzaju zabudowy i gęstości zaludnienia. W trakcie wspólnych badań testowane będą pre-komercyjne rozwiązania 5G firmy Samsung, w tym urządzenia instalowane u klienta, anteny okienne, a także własne rozwiązania radiowe i sieć szkieletowa 5G. Firma Verizon dostarczy usługę stałej sieci bezprzewodowej, zapewniającej bezprzewodowy dostęp do internetu oraz technologię VoIP.

Amerykańskie serwisy technologiczne zastrzegają, że sieć 5G jest dopiero na wczesnym etapie swojego rozwoju i nie wiadomo na razie jakie parametry będzie ostatecznie oferowała - obecnie brakuje jeszcze szczegółowej specyfikacji, a faktyczne prędkości połączeń internetowych mogą zależeć od bardzo wielu czynników m.in. od sprzętu wykorzystywanego przez użytkowników.

 - Wdrożenie rozwiązań z zakresu 5G klientom pilotażowym jest dla nas ważnym krokiem w ocenie modelu biznesowego oraz doświadczeń konsumentów w zakresie szerokopasmowych usług bezprzewodowych dostarczanych za pośrednictwem tej technologii - mówi Roger Gurnani, wiceprezes i główny architekt systemów informatycznych w firmie Verizon.

Verizon nie jest jedynym operatorem, który planuje testy 5G w USA. Własne projekty w tym zakresie zapowiedział także koncern AT&T.

Dołącz do dyskusji: Verizon planuje testy technologii 5G w 11 amerykańskich miastach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl