SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Firma producencka Zygmunta i Tobiasa Solorzów zwiększyła wpływy o 76 proc.

W ub.r. przychody domu producenckiego TFP, należącego do Zygmunta i Tobiasa Solorzów, poszły w górę o 76 proc. do 55,5 mln zł. Firma oprócz seriali i zwiastunów dla Polsatu oraz spotów Plusa wyprodukowała dwa filmy fabularne.

Zygmunt Solorz, główny akcjonariusz Cyfrowego PolsatuArticle

Wpływy TFP z produkcji reklamowych i telewizyjnych zwiększyły się z 32,09 do 58,03 mln zł. Firma od lat realizuje spoty sieci Plus i Cyfrowego Polsatu (w ub.r. pracowała przy 69 kampaniach, rok wcześniej przy 57) oraz zwiastuny antenowe dla Polsat Film (w ub.r. 1 504 takich materiałów) i Polsat Seriale (260).

Od paru lat produkuje też dla Polsat Play programy „Poszukiwacze historii” i „Polacy za granicą”, a także seriale: w ub.r. zrealizowała kolejne sezony „Mecenas Porady”, a także „Rodzinę na Maksa” i „Mental”.

Z kolei przychody firmy z filmów fabularnych zmalały z 2,6 do 2,28 mln zł. W ub.r. wyprodukowała, wspólnie z grupą Cyfrowy Polsat, „Miłość na pierwszą stronę” w reżyserii Marii Sadowskiej oraz „Zadrę” w reżyserii Grzegorza Mołdy.

Wynik spółki ze zmiany stanu produktów zmalał z 4,09 do -5,55 mln zł, a pozostałe wpływy operacyjne - z 851,3 tys. zł do 2,19 mln zł, głównie dzięki 1,99 mln zł uzyskanych w ub.r. dotacji (firma dostała grant z PISF na „Miłość na pierwszą stronę”).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty operacyjne TFP wzrosły o 38,5 proc. do 55,15 mln zł, z czego nakłady na usługi obce - z 32,03 do 45,12 mln zł, a na wynagrodzenia - z 6,5 do 8,38 mln zł. Liczba pracowników spółki zwiększyła się z 9 do 12.

Rentowność firmy wróciła do dodatnich wartości: wynik operacyjny poszedł w górę z 681,1 tys. zł do 1,86 mln zł zysku, a wynik netto - ze 120,8 tys. zł straty do 1,48 mln zł zysku.

Do Zygmunta Solorza należy 91 proc. udziałów TFP, a do Tobiasa Solorza - 9 proc. W połowie września na walnym zgromadzeniu zdecydowali, że z zeszłorocznego zysku dostaną 742,8 tys. zł dywidendy, a drugie tyle zasili kapitał zapasowy.

Dla obu biznesmenów to drobne kwoty, biorąc pod uwagę, że Cyfrowy Polsat w grudniu wypłaci 660,8 mln zł dywidendy, z której 369,5 mln zł otrzymają Zygmunt Solorz, jego wehikuły inwestycyjne i Tobias Solorz.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Firma producencka Zygmunta i Tobiasa Solorzów zwiększyła wpływy o 76 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl