SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„The New York Daily News” zwalnia 50 proc. dziennikarzy, redaktor naczelny Jim Rich odchodzi ze stanowiska

Wydawnictwo Tronc dokonało 50-procentowej redukcji zatrudnienia wśród dziennikarzy i wydawców w należącym do niego dzienniku „The New York Daily News”. W efekcie na etatach dziennikarskich pozostanie w gazecie jedynie 40 osób. Tronc zapowiada, że tytuł będzie bardziej nastawiony na wersję cyfrową, w proteście przeciwko polityce wydawcy ze stanowiska zrezygnował Jim Rich,redaktor naczelny „The New York Daily News”.

Article

O zakrojonych na szeroką skalę zwolnieniach załoga „The New York Daily News” dowiedziała się w poniedziałek w trakcie krótkiego spotkania z przedstawicielami wydawnictwa Tronc, które w ub.r. przejęło dziennik, a także z wysłanego później wewnętrznego maila firmowego.

Tronc zapowiedział, że w ramach redukcji zatrudnienia pracę w „The New York Daily News” straci 50 proc. obecnej obsady w postaci dziennikarzy i wydawców. Na etatach związanych z tworzeniem znanej w Nowym Jorku oraz w całych Stanach Zjednoczonych gazety ma pozostać jedynie 40 osób.

Wydawca wyjaśnia, że zamierza ograniczać prace związane z papierową wersją dziennika i skupić się na jej cyfrowym odpowiedniku w postaci serwisu internetowego. Gazeta ma się teraz koncentrować przede wszystkim na gorących newsach związanych z przestępczością, wymiarem sprawiedliwości i kwestiami lokalnymi.

Zwolnienia w „The New York Daily News” były przeprowadzane już wcześniej w 2013 i 2014 r., jednak obecne redukcje pod względem skali nie mają odpowiednika w przeszłości i są pierwsze od momentu, gdy kulejącą finansowo gazetę kupiło za symbolicznego dolara wydawnictwo Tronc.

W ramach protestu przeciwko strategii wydawcy związanej z masowymi zwolnieniami ze stanowiska redaktora naczelnego dziennika zrezygnował Jim Rich. Na razie zastąpił go Robert York, który do tej pory kierował wydawanym przez Tronc lokalnym dziennikiem w Pensylwanii.

W 2019 r. „The New York Daily News” będzie obchodził setną rocznicę pojawienia się na amerykańskim rynku. Dziennik znany jest m.in. ze swoich kontrowersyjnych okładek komentujących w satyryczny sposób bieżące wydarzenia, w ub.r. „The New York Daily News” otrzymał po raz 11. nagrodę Pulitzera.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „The New York Daily News” zwalnia 50 proc. dziennikarzy, redaktor naczelny Jim Rich odchodzi ze stanowiska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
al
Nowojorski Daily News to antyTrumpowy, wściekłe nieobiektywny dziennik lewicowo - liberalny, podobny trochę do GazWyborczej. Nie ma wiec kogo i czego żałować.
14 20
odpowiedź