SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

The New York Times z ponad 10 mln subskrybentów

Wydawca prestiżowego "The New York Times" podał, że jego liczba subskrypcji cyfrowych przekroczyła 10 mln.

fot. Flickr.comArticle

W ostatnich trzech miesiącach cyfrową prenumeratę "The New York Times" kupiło 375 tys. nowych czytelników. W ostatnim tygodniu grudnia wydawnictwo miało prawie 8,8 mln subskrypcji w internecie. Większość abonentów (5,9 miliona) kupuje dostęp do treści informacyjnych, a ponad 2 mln subskrybuje inne produkty cyfrowe. Drukowana wersja "The New York Times" ma około 800 tys. prenumeratorów.

Zobacz: "New York Times" kupił Wordle, popularną grę słowną

Wydawca podkreśla, że skok liczby subskrypcji to wynik dokonanego na początku tego przejęcia The Athletic. To serwis streamingowy z treściami sportowymi, gdzie można oglądać mecze koszykarskie, bejsbolowe czy hokejowe, a także na bieżąco czytać informacje sportowe. Transakcja opiewała na kwotę 550 mln dolarów.

Akwizycja The Athletic miała pomóc "NYT" rozwinąć bazę subskrybentów do 10 mln do roku 2025. Stało się to szybciej, dlatego wydawca wyznaczył sobie nowy cel - 15 mln subskrypcji cyfrowych do 2027 roku.

Zobacz: "The New York Times" ma prawie 8 mln prenumeratorów. Najniższy wzrost subskrypcji cyfrowej od trzech lat

The New York Times poprawia wyniki finansowe

W czwartym kwartale 2021 roku przychody z subskrypcji "The New York Times" wzrosły o około 11 procent, do 351,2 miliona dolarów. Łącznie w ubiegłym roku wpływy z abonamentów cyfrowych wzrosły o 13,9 procent do 1,4 miliarda dolarów.

W całym roku przychody wydawnictwa "The New York Times" wzrosły o 16,3 proc. do 2,1 mld dolarów. Koszty operacyjne wzrosły o 12,2 proc. do 1,8 mld dolarów. W czwartym kwartale 2021 r. spółka odnotowała skorygowany zysk operacyjny w wysokości 109,3 mln dolarów, czyli o 12 proc. więcej niż rok wcześniej. Przychody wyniosły 594,2 mln dolarów (+16,7 proc.), koszty operacyjne wzrosły do 500,1 miliona dolarów.

Zobacz: „The Guardian” z milionem cyfrowych subskrypcji

"The New York Times" jest globalnym liderem pod względem liczby prenumerat cyfrowych.

Dołącz do dyskusji: The New York Times z ponad 10 mln subskrybentów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cosi
Wybórcza ich przegono
odpowiedź